100 yıllık markanın geyikleri Toss’laştı

Birçoğunuzun anneanne ve dedelerimizin trikocusu olarak bildiği, hatta Cumhuriyet’in kurulmasına şahitlik eden ilk konfeksiyon markası Karaca’nın geyikleri doğurdu! 100 yıllık efsanenin geyiklerinin Toss’laşmasından yeni bir marka dünyaya geldi.

Sadece 40 yaş ve üstüne hitap eden marka imajından uzaklaşarak kadınları giydiren Karaca, yeni markası Toss ile gençlere yöneldi. Çift Geyik Karaca, geyiklerin toslaşmasından esinlenerek oluşturan  yeni gençlik markası Toss’la on sekizlik delikanlılara hitap ediyor. Türkiye’de moda ve renkler konusunda 35 yaş üstünün geleneksel tavrını da kırmayı hedefleyen Çift Geyik Karaca, Toss’la yeni bir marka oluştrumanın ötesinde sokakta radikal bir değişim başlatmayı planlıyor.

GENÇ GEYİKLER İTALYAN AİLEYE EMANET
Logosunda toslaşan iki genç geyiğin sembolize edildiği Toss markası İtalyan Bonacchi ailesine teslim edildi. Versace, Donna Karan, Calvin Clein gibi dünya markalarına kreasyon hazırlayan İtalyan modacı Alfio Bonacchi, eşi Anna Romiti ve oğlu Andrea Bonacchi Toss için çalışıyor. İstanbul’a sürekli gelip giden Bonacchi ailesi, 2 yıl süren bir Ar-Ge ile ortaya çıkan Toss markasıyla Çift Geyik Karaca’yı gençleştiriyor.

TOSS’UN İLK MAĞAZASI ADAPAZARI’NDA AÇILDI
Çift Geyik Karaca Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güneş, yaptığı açıklamada, Toss’un genç, modern ve güçlü erkeğin yeni markası olacağını belirterek, Türkiye’deki gençleri klasik renklerin dışına çıkartacaklarını söyledi. “Gençler Avrupalı’dan daha Avrupalı giyinecek” diyen Güneş, mağazalaşma sürecinde öğrenci şehirlerine öncelik vereceklerini açıkladı. Güneş’in verdiği bilgiye göre, daha şimdiden 72 adet Çift Geyik Karaca mağazalarında satış noktası oluşturulan Toss için 2013 yılında Türkiye genelinde 10 mağaza açılması planlanıyor. 2012 yılının ilk Toss mağazası ise Adapazarı’nda açıldı.

1917’DE ÇORAP ATÖLYESİNDE DOĞDU
Çift Geyik Karaca, 1917 yılında Bandırma’da çorap atölyesi olarak doğdu. 1949 yılında “Karaca Örme Sanayi” olarak İstanbul’da üretime başladı ve üst gelir grubunun triko markası haline geldi. 1961 yılında yurt dışına ihraç edilen ilk Türk tekstil markası olarak adını ekonomi tarihine yazdırdı. Daha önce takım elbise, ayakkabı ve gömlek gibi erkek koleksiyonuna sahip olan Çift Geyik karaca, 2011’in Mart ayında kadın giyim segmentinde ürünler üretmeye başladı. 2013 yılından itibaren kadın koleksiyonuna çanta ve ayakkabıyı ekleme kararı alan Çift Geyik Karaca, Toss markasıyla gençlere yöneldi. Çift Geyik Karaca, yıllık Milyonu aşan üretim kapasitesi, ürünlerinde kullandığı %100 yün İtalyan ipliğiyle moda tutkunlarına klasik v e yenilikçi tarzı bir arada sunuyor.