2016 yılında dünyanın en büyük iplik fuarı TÜYAP’ta

iplik-fuariİplik sektörünün önemli üreticilerinin katılımı ile Tüyap Fuarcılık tarafından düzenlenen iplik sektörünün dünyadaki en büyük ticari etkinliği olan 13. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 4-6 Şubat 2016 tarihleri arasında İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Dünyanın en büyük ve kapsamlı iplik fuarı konumuna gelen İstanbul İplik Fuarı, çeşitli ülkelerden gelen katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirerek küresel iplik ticaretine yön veren satış ve pazarlama platformu olarak göze çarpıyor. Fuar, ülkemiz iplik sanayisinin ihracat imkanlarını artırırken, yeni dağıtım kanallarının oluşumuna da imkan veriyor. Türk iplik sektörünün içinde bulunduğu büyüme trendine paralel olarak ortaya çıkan yeni pazarlara açılma ve gelişme isteğinin bir yansıması olarak Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, sektör için yeni ihracat fırsatları yaratmayı hedefliyor.

İSTANBUL İPLİK FUARININ 2015 BAŞARISI
2015 Şubat ayında eş zamanlı düzenlenen Uluslararası İstanbul İplik Fuarı ve Texpo Eurasia Fuarı’nı 71 ülkeden 22.325 ziyaretçi yoğun bir ilgiyle takip etti. 6 salon, 40.000 m2 sergileme alanında 30 ülkeden 458 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde büyük bir başarıyla gerçekleşti. İplik sektörünün yeni pazarlara açılması hedefiyle uluslararası pazarlama faaliyetlerine ağırlık verilen fuarda, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, İran, Kosova, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Sırbistan, Ürdün olmak üzere 10 ülkeden Tüyap davetlisi olarak gelen profesyonel alım heyetleri, katılımcı firmalarla buluşturuldu. Etkin pazarlama çalışmaları ile ziyaretçi akınına uğrayan İstanbul İplik Fuarı, sağladığı ihracat fırsatları ile katılımcı firmalardan tam not alarak son 12 yılın en başarılı iplik fuarı oldu. Katılımcı firmalar ziyaretçi sayısı ve niteliğinden memnun kalırken, potansiyel müşteriler ile bir araya gelerek verimli bir fuar geçirdiler.

İPLİK SEKTÖRÜNÜN BULUŞMA MERKEZİ YİNE İSTANBUL İPLİK FUARI OLACAK
Yurt içinden ve yurt dışından gelen katılımcı firmaların en son trendler ve en yeni ürünlerini sektör ile buluşturacağı İstanbul İplik Fuarı’nda, viskon, viskon karışımlı, akrilik, akrilik karışımlı, polyester, pamuk, elastan, yün, polipropilen, polyamid, keten, naturel, rejenere, metalik, teknik, dikiş, nakış, naylon, el örgü, tekstüre, ipek, fantezi iplik çeşitleri, elyaflar, bobinler, masura ve makaralar bir arada sergilenecek. İplik sektörüne yön veren firmaların son ürün ve yeniliklerinin sergileneceği 13.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, sektörün Avrasya’daki kalbi olarak adlandırılıyor. Büyük buluşmanın kapısı 4 Şubat 2016’da açılırken; Türkiye’nin en prestijli fuarlarını organize eden ve farklı sektörlere ev sahipliği yapan Tüyap, her yıl olduğu gibi bu yıl da markasının gücüyle, sektör profesyonellerini ve ziyaretçilerini 6 Şubat 2016’ya kadar ağırlıyor olacak.