AKBARKOD

Spread the love

2017 yılını firmanız ve sektör açısından değerlendirebilir misiniz?

“Hedeflerimize ulaştığımız bir yıl oldu. Hem cirosal, hem de yeni ürün gamımızı genişlettik. Yaptığımız yeni anlaşmalarla Türkiye’ye İtalora (Çift taraflı baskı) markasını getirdik ve bayiliğini yaptığımız Honeywell marka donanım ürünlerine servis anlaşması imzaladık. Dünya markaları ile çalışmaya devam edeceğiz.”

2018 yılından beklentileriniz ve önümüzdeki süreçte sektörü nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Her yıl gelişmek, büyümek, yenilenmek hedeflerimiz arasındadır. Hem yeni sarf ürünlerini, hem de yeni teknolojileri ülkemize getiren teknolojik bir firma olma hedefindeyiz. Krizler her zaman olmuştur. Artık krizle yaşayan bir ülke olduk. Önemli olan sürece uyum sağlayabilmek. Sektörün lider firmalarından biri olmaya devam edeceğiz.”

Dünyadaki siyasi ve ekonomik gelişmeleri dikkate alarak değerlendirecek olursak firmanız, sektör ve ülke açısından önümüzdeki süreç hakkında neler söylemek istersiniz?

“Ülkemizin coğrafyası itibarı ile zor bir konumda ve iştah kabartan coğrafya üzerinde farklı oyunlar oynanmakta bizleri sürekli bir kavga ve çatışma içine itmeye çalışılmaktadır. Bu konuda çok dikkatli ve hassas davranmamız gerekmektedir. Düşünebilen, üretebilen yeni nesiller oluşturmamız gerekmektedir. Bunun için eğitime önem verip teknolojiye yatırım yapmamız, üretmemiz gerekmektedir.”

İlave etmek istedikleriniz varsa ekleyiniz.

“Ülkemizin ya üretmesi, ya da ticaret yapması gereklidir. Katma değeri yüksek ürünleri geliştirmemiz, markalar yaratmamız ve bunları doğru pazarlara sunmalıyız. Biz kendimizi sürekli yenileyip, geliştirmeye çalışmaktayız.”

#ayındosyası, #AKBARKOD, #CanerŞahin