Malkan’dan Güney Doğu açılımı

Spread the love

k-30Devlet teşvikleri meyvesini vermeye başladı. Anadolu’ya yapılan yatırımlar sayesinde, özellikle hazır giyim fabrikaları sayısı arttı ve kaliteli işler üretilmeye başlandı.

Malkan Makine son 10 yılda yaptığı yatırımları ile ceket ve pantolon üretimi yapan firmaların kar etmesine kaliteli işler dikmesine ve dövizin yurtdışına çıkmasını engellemiştir. Yurtdışından gelen formlu ütü presleri Malkan Makina yatırımları sayesinde artık yurtdışından gelmiyor ve bu tedariki Malkan Makine kendi tesislerinde üreterek iç ve dış piyasaya arz ediyor. Müşterileri ile yaptığı Ar-Ge çalışmalarında son teknoloji ürünler üreterek onların işlerini kolaylaştırdı ve en kaliteli şekilde ürün üretmelerine yardımcı oldu. Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Devlet teşvikleri sayesinde de yeni fabrikalar kurarak güzel işlerin altına imzasını atmış bulundu. Bunlardan bazıları, Terkonsan – Kahramanmaraş, Ak konfeksiyon- Kahramanmaraş, Yenipınar – Kahramanmaraş, Taşkınırmak (İmza) – Adana, Aytek Pantolonları –Adana, Lc Wakiki – Malatya’dır. Malkan Makine ürünleri kullanan firmaların görüşleri:

 

İhsan Kurtar: Terkonsan Firma Sahibi

“Malkan’ı tercih ettim. Çünkü bizim işimizde ütüleme sistemleri çok ama çok önemlidir. Bu diktiğimiz takım elbiselerin makyajıdır diyebiliriz. Bu yüzden de 20 yıldır Malkan makine ile çalışıyoruz. Yaptığımız araştırmalarda Malkan almamız gerektiğini bize gösterdi. Ütü preslerimiz, tezgahlarımız ve tesisat işlerimizi Malkan Makine’ye yaptırdık ve çok da memnunuz. Ceket işi kalıp işidir bizim ceketlerimize göre kalıplar yaptılar, PLC’li tam otomatik presler ile beklediğimizden üstün performans gördük bunun neticesinde yeni kurduğumuz pantolon üretimi ile ilgili sistemleri de yine Malkan’dan aldık. Gerek işlerden aldığım sonuç, gerek uygun fiyata aldığım son teknoloji ürünler beni Malkan almaya teşvik etmiş bulunmaktadır ve seçtiğimden dolayı da çok memnunum.”

 

Ali Rıza Kolay: Ak Konfeksiyon Firma sahibi

“Biz 18 yıllık bir firmayız, bugüne kadar hep sermayemizle iş yaptık, bundan sonrada bu şekilde devam ettirmeyi düşünüyoruz. Parayı zor kazanıyoruz, harcarken de ona göre davranmak zorundayız. Ütü parkurunu yenilerken aradığımız özellik hem ütü kalitesinin üst düzey olması, hem fiyatın kaliteye göre uygun olması hem de bizi anlayan ne istediğimizi bilen, bize göre üretim yapan bir firma olmasıdır. Bu beklentilerimizi en iyi şekilde karşılayan Malkan Makine olduğunu gördük ve Maraş’ta son yıllarda diğer meslektaşlarımızın da Malkan’ı tercih etmiş olması doğru seçim yaptığımızı göstermiş oldu. Yerli bir firmanın bu kadar teknolojik ürünler yapmasından gurur duyduğumuz ayrıca belirtmek isterim.”

 

k-31

İsmail Taşkınırmak: Taşkınırmak (İMZA) Giyim Firma sahibi

“Malkan makinayı tercih etmemizin başlıca sebebi, Malkan’ın yerli bir firma olması ve tüm teknolojik isteklerimizi arzu ettiğimiz şekilde ve zamanında yapıyor olmasıdır. Çözüm ortağınızın size sorunsuz hizmet veriyor olması doğal olarak sizin de yaptığınız işin kalitesine yansıyor. Makine parkurumuzdaki çözümlerinde Malkan Makine’yle çok rahat bir şekilde çözüyor olmamız bizim açımızdan memnuniyet vericidir. Özellikle Malkan’ı seçmemizin nedenlerinden biri de Avrupa firmaları ile yaptığımız incelemelerde, Malkan’ın hem kalıp ve model, hem de programlama tekniğinde hiçbir eksiği olmadı ve kapasite olarak çok iyi olduğunu hatta artıları olduğunu gördük. Bunun yanı sıra 43 yıllık bir itibar, güven duyucu bir çözüm ortağı olması ve satış sonrası servis hızı beni Malkan almaya tercih ettirmiştir. Hazır giyim sektörü, yatırımcısı, tedarikçisi devlet teşvikleri ile büyümeye devam edecektir. Anadolu’daki yatırımlarda bunu göstermektedir.”