Nİt Örme, yenilikleri ile ITM 2024’de

Spread the love

Sadece Türkiye’de değil dünyada bilinen markalardan biri olan Nit Örme’nin ana hedefi kaliteli malı ucuza üreterek kullanıcıların maliyetlerini düşürmek ve orijinal parça kalitesinde hizmet vermektir.

Yeni iş birlikleri ile triko sektöründeki gücünü ve ürün çeşitliliğini her geçen gün arttırarak devam eden Nit Örme,  ITM 2024 Fuarı’nda düz örme makine üreticisi BEWORTH,  yaka makinesi üreticisi SINOTEX ve Çin’in en büyük sensör üreticilerinden biri olan SODRON firmalarının ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.  

Elektrik Elektronik mühendisi İrfan Yolcular tarafından 1995 yılında Bayrampaşa’da kurulan Nit Örme, Ar-Ge merkezi, teknik servis, elektronik kart tamiri, kablo imalatı, desen tasarım bölümü, kauçuk enjeksiyon bölümü ve talaşlı imalat bölümlerinden oluşmaktadır. Üretim bandında bulunan bu bölümlerde tekstil makinalarının yedek parça üretimini profesyonel kadrosu ile gerçekleştirmektedir. Firma bünyesinde bulunan CNC dik işleme merkezleri, Tel erezyon tezgâhları, CNC hızlı delik delme tezgâhı ve Kauçuk enjeksiyon makinesi ile birlikte 8.000’den fazla ürün üretilebilmektedir. Şu anda düz örme makinelerinin yedek parçalarının % 80’lik kısmını üretebilmektedir. Sektörün yedek parça üretim kalitesini arttırarak devam ettirmektedir. Nit Örme ilk yurtdışı yapılanması Nit Bangladeş Ltd. firmasını 2019 yılında Bangladeş’in başkenti olan Dakka şehrinde açmıştır. Bu sayede Bangladeş’teki pazar payını da yaklaşık üç katına çıkarmış bulunmaktadır. Yeni iş birlikleri ile birlikte yedek parça üretimi dışında düz örme makinesi, yaka makinesi ve sensör satışını da ürün portföyüne eklemiştir. Bunun yanı sıra Nit Örme firması 2022 yılında başlamış olduğu MESEM programı ve ücretsiz uygulamalı desen tasarım eğitimleri ile her yıl yüzlerce öğrenciyi sektörde deneyimli personeller olarak yetiştirmeye çalışmaktadır. Bir üretim tesisinden fazlası olarak bir eğitim yuvası olmak, personellerine ve öğrencilerine gerekli eğitimleri ve uygulama imkanlarını sunmak şirketin ana hedeflerinden biridir. Nit Örme Kurucusu İrfan Yolcular, yeni gelişmeler ve ITM 2024 Fuarı’nda sergileyecekleri ürün portföyü hakkında sorularımızı cevaplandırdı.

ITM Fuarı’nda sergileyeceğiniz ürünlerinizden ve özelliklerinden bahseder misiniz?

“Nit Örme Firması Ar- Ge, inovasyon ve tasarım merkezinde ürettiği ürünler ile triko sektörüne yenilikler katmaya devam etmektedir. Ayrıca 2022 yılında trikoya yeni bir soluk katan gelişmiş teknolojisi ve ekonomik fiyatları ile düz örme makine üreticisi BEWORTH firmasının Türkiye mümessilliğini almışlardır. 2024 yılı itibariyle de Çin’de bulunan yaka makinesi üreticisi SINOTEX ve Sensör teknolojisine ürün çeşitliliği ve üretim potansiyeli ile yön veren Çin’in en büyük sensör üreticilerinden biri olan SODRON firmasıyla mümessillik anlaşması yapılmıştır. SODRON, küresel pazar için demiryolu taşımacılığı, pV, akıllı lojistik, otomotiv, tekstil, takım tezgâhı, mühendislik makineleri ve diğer otomasyon kontrol alanlarında yaygın kullanım için müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere endüstriyel algılama ve kontrol ürünleri üretmektedir. Yeni iş birlikleri ile triko sektöründeki gücünü ve ürün çeşitliliğini her geçen gün arttırarak devam etmektedir. Triko sektöründe gelişen teknolojiye ayak uyduran kaliteli ürünler ve hizmetleri ile ITM fuarında misafirlerini beklemektedir.”

 Fuardan beklentileriniz nelerdir?

 “Ar- Ge, inovasyon ve tasarım merkezimizde geliştirmiş olduğu ürünlerin ve iş birlikleri ile Türkiye’de satışını yaptığı ürünlerin tanıtımı yapmayı ve daha çok firmaya ulaşım sağlamayı hedeflemektedir. Yeni iş birlikleri ile triko sektöründe sadece yedek parça üretimi ve satışı yapmadığını aynı zamanda düz örme makinesi, yaka makinesi ve triko makinelerinde kullanılan sensörlerin de tanıtımını yapmayı planlamaktadır. Ayrıca müşteriler ve diğer firmalar ile görüşerek sektördeki eksiklikleri gidermeyi hedeflemektedir.”

Nİt Örme is at ITM 2024 with its innovations

The main goal of Nit Örme, one of the well-known brands not only in Turkey but also in the world, is to reduce the costs of users and to provide service with original part quality by producing quality goods cheaply.

Nit Örme, continuing to increase its power and product diversity in the knitwear sector day by day with new collaborations, will present the products of flat knitting machine manufacturer BEWORTH, collar machine manufacturer SINOTEX and SODRON, one of China’s largest sensor manufacturers, to the visitors at the ITM 2024 Fair.

Nit Örme, founded in Bayrampaşa in 1995 by Electrical and Electronics engineer İrfan Yolcular, consists of R&D center, technical service, electronic card repair, cable manufacturing, pattern design department, rubber injection department and machining departments. It produces spare parts for textile machines in these departments on the production line with its professional staff. More than 8,000 products can be produced with the CNC vertical machining centers, wire erosion machines, CNC rapid hole drilling machines and rubber injection machines within the company. Currently, it can produce 80% of the spare parts of flat knitting machines. It continues to increase the spare parts production quality of the sector. Nit Örme’s first abroad structuring is that Nit Bangladesh Ltd. opened company in Dhaka, the capital of Bangladesh, in 2019. In this way, it has approximately tripled its market share in Bangladesh. With its new collaborations, it has added the sales of flat knitting machines, collar machines and sensors to its product portfolio, in addition to spare parts production. In addition, Nit Örme Company tries to train hundreds of students every year as experienced personnel in the sector with the MESEM program and free applied pattern design trainings that it started in 2022. One of the main goals of the company is to be a training center, more than a production facility, and to provide the necessary training and practice opportunities to its staff and students. Nit Örme Founder İrfan Yolcular answered our questions about new developments and the product portfolio they will exhibit at ITM 2024 Fair.

Do you mention the products and their features that you will exhibit at ITM Fair?

“Nit Örme Company continues to add innovations to the knitwear sector with the products it produces in its R&D, innovation and design center. Furthermore, in 2022, they became the Turkish representative of BEWORTH, a flat knitting machine manufacturer with its advanced technology and economical prices, which brings a new breath to knitwear. As of 2024, a representation agreement has been signed with SINOTEX, a collar machine manufacturer in China, and SODRON, one of the largest sensor manufacturers in China, which directs sensor technology with its product diversity and production potential. SODRON manufactures industrial sensing and control products to meet customer needs for widespread use in rail transportation, pV, intelligent logistics, automotive, textile, machine tool, engineering machinery and other automation control fields for the global market. It continues to increase its power and product diversity in the knitwear sector day by day with new collaborations. It waits for its guests at the ITM fair with its quality products and services that keep up with the developing technology in the knitwear industry.”

What are your expectations from the fair?

“It aims to promote the products developed in our R&D, innovation and design center and the products it sells in Turkey through collaborations and to provide access to more companies. With its new collaborations, it plans to not only produce and sell spare parts in the knitwear sector, but also introduce sensors used in flat knitting machines, collar machines and knitwear machines. Besides, it aims to eliminate deficiencies in the sector by meeting with customers and other companies.”