2016 Yılında Dünyanın En Büyük İplik Fuarı TÜYAP’ta

Tuyapİplik sektörünün önemli üreticilerinin katılımı ile Tüyap Fuarcılık tarafından düzenlenen iplik sektörünün dünyadaki en büyük ticari etkinliği olan 13. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 4-6 Şubat 2015 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Dünyanın en büyük ve kapsamlı iplik fuarı konumuna gelen İstanbul İplik Fuarı, çeşitli ülkelerden gelen katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirerek küresel iplik ticaretine yön veren satış ve pazarlama platformu olarak göze çarpıyor. Fuar, ülkemiz iplik sanayisinin ihracat imkanlarını arttırırken, yeni dağıtım kanallarının oluşumuna da imkan veriyor. Türk iplik sektörünün içinde bulunduğu büyüme trendi,  buna paralel yeni pazarlara açılma ve gelişme isteğinin bir yansıması olarak İstanbul İplik Fuarı,  sektör için yeni ihracat fırsatları yaratmayı hedefliyor.

İstanbul İplik Fuarının Büyük Başarısı

2015 Şubat ayında eş zamanlı düzenlenen Texpo Eurasia ve Uluslararası İstanbul İplik Fuarlarını 71 ülkeden 22,325 ziyaretçi yoğun bir ilgiyle takip etti. 6 salon, 40.000 m2 sergileme alanında  30 ülkeden 458 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde büyük bir başarıyla gerçekleşti. İplik sektörünün yeni pazarlara açılması hedefiyle uluslararası pazarlama faaliyetlerine ağırlık verilen fuarda Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, İran, Kosova, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Sırbistan, Ürdün olmak üzere 10 ülkeden, Tüyap davetlisi olarak gelen profesyonel alım heyetleri katılımcı firmalarla buluşturuldu. Etkin pazarlama çalışmaları ile ziyaretçi akınına uğrayan İstanbul İplik Fuarı, katılımcı firmalara sağladığı ihracat fırsatları ile katılımcı firmalardan tam not alarak son 12 yılın en başarılı iplik fuarı oldu. Katılımcı firmalar ziyaretçi sayısı ve ziyaretçi niteliğinden memnun kalırken, potansiyel müşteriler ile bir araya gelerek verimli bir fuar geçirdiler.

2016’da İplik Sektörünün Pazarlama Platformu Yine İstanbul İplik Fuarı Olacak

Yurt içinden ve yurtdışından gelen katılımcı firmalara önemli katkılar sağlayan İstanbul İplik Fuarı’nda, viskon, viskon karışımlı, akrilik, akrilik karışımlı, polyester, pamuk, elastan, yün, polipropilen, polyamid, keten, naturel, rejenere, metalik, teknik, dikiş, nakış, naylon, el örgü, tekstüre, ipek, fantezi iplik çeşitleri, elyaflar, bobinler, masura ve makaralar konularındaki en son trendleri ve yenilikleri bir arada sergilenecek. İplik sektörüne yön veren firmaların son ürün ve yeniliklerinin sergileyeceği  13.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, sektörün Avrasya’daki kalbi olarak adlandırılıyor. Büyük buluşmanın kapısı; 4 Şubat 2016’da açılırken, Türkiye’nin en prestijli fuarlarını organize eden ve ev sahipliği yapan Tüyap, her yıl olduğu gibi bu yıl da markasının gücüyle sektör profesyonellerini ve ziyaretçilerini 6 Şubat 2016’ya kadar ağırlıyor olacak.

One thought on “2016 Yılında Dünyanın En Büyük İplik Fuarı TÜYAP’ta

Comments are closed.