Glengo Lectra Teknoloji hazır giyim sektörünün liderlerini ağırladı

Spread the love

Glengo Lectra Teknoloji’nin ev sahipliğinde, Lectra Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Daniel Harari’nin de katılımı ile Türkiye hazır giyim sanayinin önde gelen liderleri 15 Eylül 2022 tarihinde bir araya geldi.

Yakın zamanda açıklanan özellikle hazır giyim endüstrisindeki teknoloji çözüm ortaklarından dünya devi Lectra ve Gerber markalarının, Türkiye’de “Glengo Lectra Teknoloji” adı altında birleşen operasyonel oluşumuyla artan etkin rolü ve güçlenen yapısı ile sektör paydaşlarının yolculuğunda hız kesmeden eşlik etmeye devam ediyor. Büyüyen Türkiye pazarında daha iyi hizmet sunabilmek için güçlerini birleştiren Glengo Lectra Teknoloji, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinliğe, LECTRA Yönetim Kurulu Başkanı Daniel Harari, Glengo Lectra Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aykut Vural, ETF Tekstil / TGSD Eş Başkanı Sanem Dikmen, Denim Village/ Eski TGSD Başkanı ve EURATEX Başkan Yardımcısı Hadi Karasu ve çok sayıda davetli katıldı. Sıcak bir ortamda gerçekleşen toplantıya katılan davetlilere yeni gelişmeler hakkında bilgi verildi.

“Türk hazır giyim sanayine güveniyorum”

Haziran ayında resmi olarak birleşen iki marka, Glengo Lectra Teknoloji ünvanı ile ilk kez sanayiciler ve endüstrinin nabzını tutan fikir liderleri ile buluştu. Bu önemli buluşmada firmanın Pazarlama Müdürü Harika Gündem’in açılış konuşmasının ardından Lectra Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Daniel Harari, konuşmasında tüm katılımcıları önce uzun ve deneyimlerle dolu köklü marka geçmişinde yolculuğa çıkartarak, Ar-Ge’ye yapılan yatırımlarla sağlam temeller üzerine inşa ettikleri stratejilerini paylaştı ve konuşmasına Gerber markasının satın alma süreci ve geleceğe ilişkin hedefleriyle devam etti. Türkiye’yi sektörel perspektifte değerlendiren Harari, “Dinamik ve değişken koşullarda dahi geleceği her koşulda kucaklayan Türkiye, her daim Avrupa’nın dikkatini çeken bir ülke. Türkiye birçok açıdan avantajlarla dolu ve global beklentilere hızlı cevap veren üretim gücüne sahip, bu sebeple Türk hazır giyim sanayine inanmaktan hiç vazgeçmedim” vurgusunda bulundu. Asya ve Avrupa arasında köprü konumunda olan Türkiye’nin, dünyanın en önemli ülkelerinden biri olduğuna vurgu yapan Daniel Harari, “Tecrübe, bilgi birikimi ve yetenekli iş gücü sayesinde Türk hazır giyim sektörü her zaman başarılara imza atmıştır. Lectra için Türkiye’nin önemli bir konumda olacağını 20 yıl önce söyledim. Tahminlerim ve tecrübem beni yanıltmadı ve şu anda sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum” dedi. Hazır giyim, mobilya ve otomotiv pazarlarında global pazar lideri olan Lectra’nın sürdürülebilir başarısının altında hiçbir koşulda taviz vermedikleri Ar-Ge yatırımları olduğunu dile getiren Daniel Harari; “Bu birleşme ile Glengo’nun Türkiye pazarındaki bilinirliği ve deneyimini de bünyemize katarak daha da güçleneceğiz. Şu anda takımları birleştirmiş olduk. Bütün müşterilerimize 5 yıl boyunca servis hizmetimizi vermeye devam edeceğimizi buradan bir kez daha duyurmak isterim. Glengo Lectra Teknoloji’den ve Türkiye’den beklentilerimiz çok yüksek. Şu anda sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum” diyerek sözlerini tamamladı.

“Güçler birleşmesi”

Glengo Lectra Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Aykut Vural ise Avrupa ülkelerine kıyasla Gerber’in marka değerine, Glengo olarak Türkiye’deki operasyonel başarılarıyla değer katan hizmetlerini, Lectra ile “güçler birleşmesi” yaparak zenginleştirme kararından memnuniyetini belirtti. “Müşteri süreçlerindeki var olan deneyimlerimiz, güçlenen ve artan ürün portföyümüze ek olarak büyüyen uzman ekiplerimizle, endüstrinin güçlenmesinde özellikle de içinde bulunduğumuz yeni normal dönemde aktif rol oynayacağımıza inancım tam” diye vurguladı. Elde etmiş oldukları başarıyı değerli sanayiciler sayesinde yakaladıklarını dile getiren Mehmet Aykut Vural, şunları söyledi. “Başarı sadece makine satmakla olmuyor. Başarıyı yakalayabilmek için servis ağınız ve müşterilere yaklaşımınız son derece önemlidir. Bununla birlikte firma olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Üniversitelerde ve sanayicilerimizde çalışan gençlerin eğitimine her zaman destek olduk. Onları ülkemize kazandırmaya ve sektörün ihtiyacı olan kalifiye elemanların yetişmesine öncülük ediyoruz. Katkılarınızdan ve katılımınızdan dolayı teşekkür ederim.”

Birlikte hareket etmek

Bu özel buluşmada yer alan, Türkiye Hazır Giyim Sanayicileri Derneği eş başkanı Sanem Dikmen’in katılımcıların ortak noktalarını, endüstrinin paydaşları olarak karşılaşılan benzer zorlukların altına çizerek, yaşanılan ekonomik türbülansların endüstriye olan etkisini, bu tür yenilikçi birleşimlerin bu zorlu süreçleri yönetmede sektöre büyük katkılar sunacağını belirtti.” Ülkemizin ekonomik kalkınması ve şirketlerimizin bu dönemde ayakta kalarak büyümesi, sanayimizin her alanda değişen koşullara uyumlanması ve ihracat gücünü artırmasında birlikte hareket almanın önemi büyük” diye belirtti.

Son olarak TGSD eski başkanlarından Hadi Karasu, özellikle pandemi sonrasında böylesine önemli buluşmaların önemini vurgulayarak, bu tür buluşmaların sektör adına çok değerli olduğunun altını çizdi. Karasu, “Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği her zaman yol gösterici olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Türkiye hazır giyim sektörü, her türlü turbülanstan daha da güçlenerek çıkmasını biliyor. Dünyada ve ülkemizde yaşanan olumsuzluklara rağmen sektörümüzün pozitif yükselişi devam edecektir. Bu başarımızın arkasında inovasyon, yetenek, çalışma ve çevik olmamız yatmaktadır. Türkiye’nin en iyi bildiği ve başarılı olduğu sektör, tekstil sektörüdür” dedi.

Pandemi süreciyle birlikte, zaruri bir şekilde ara verilen ancak düzenlediği bu etkinlikle yüz yüze iletişim fırsatı sunan, sektörün ulusal ve uluslararası arenadaki önderlerini İstanbul’da ağırlayan Glengo Lectra Teknoloji, var olan paydaş ilişkilerinde sektör buluşmalarının önemini bir kez daha hatırlatarak katılımcılardan tam not aldı.