İstanbul İplik Fuarı, sektör liderlerini buluşturdu

Spread the love

İplik endüstrisinin en büyük ve en kapsamlı fuarı olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 3 gün boyunca 15.267 ziyaretçiyi yüzlerce katılımcı firma ile bir araya getirerek, önemli iş bağlantılarına ev sahipliği yaptı.

Pamuk iplik, yün iplik, viskon iplik, akrilik iplik, naylon iplik, fantazi iplik, rejenere iplik gibi birçok iplik çeşidinin sergilendiği Uluslararası İstanbul İplik Fuarı; Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul’da 8 salondan oluşan 50.200 metrekarelik alanda gerçekleştirildi. İstanbul İplik Fuarı’nı ziyaret eden profesyonellerin %27’si Avrupa ülkelerinden, %29’u Asya ve Okyanusya’dan, %14’u Afrika ülkelerinden, %10’u Orta Doğu’dan, %10’u Balkanlardan ve %8’i da Kuzey ve Güney Amerika’dan geldi. Çok geniş bir coğrafyaya yayılmış büyük bir ticaret hacmine sahip olan fuarda, toplam 87 ülkeden alıcı ürün ve hizmetleri tek çatı altında inceleme fırsatı buldu.

‘’Doğadan Geleceğe’’ doğadan ilham alarak geleceğe yöneliyoruz

Bu yıl, doğadan aldığımız ilhamla geleceğe uzandığımız “DOĞADAN GELECEĞE” sergi alanı, ziyaretçiler ve katılımcılar arasında büyük bir ilgi gördü. Bu özel alanda, toprak, deniz ve orman temalarına uygun olarak hazırlanan kahverengi, mavi ve yeşil tonlarıyla üretilen iplikleri, ipliklerden üretilen kumaşlara dokunarak iplik kalitelerini daha yakından inceleme fırsatı yakaladı.