İTHİB’den Yünsa’ya İhracat Altın Ödülü

Spread the love

Dünyada üst segment yünlü kumaş üretiminde lider firmalar arasında yer alan ve Türkiye’de de kendi kategorisinde ihracat lideri olan Yünsa, pandemiye rağmen 2020’de gösterdiği ihracat başarısı ile ödüle değer görüldü. İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) tarafından düzenlenen İhracata Değer Katanlar Ödül Töreni’nde Yünsa’ya 2020 yılındaki başarılı ihracat performansından dolayı Altın Ödül takdim edildi.

 Dünyanın birçok yerindeki ofis ve acenteleriyle 50’yi aşkın ülkeye ihracat yapan ve Türkiye yünlü kumaş ihracatının lideri olan Yünsa, geçtiğimiz yıl da pandemiye rağmen üretiminin yarısından fazlasını ihraç etmeyi başardı. Yünsa, başarılı ihracat performansıyla, İTHİB tarafından dağıtılan İhracata Değer Katanlar Ödülleri’nde Altın Ödül kazandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Yünsa Genel Müdürü Mustafa Sürmegöz, “Yünsa olarak yüksek ihracat gücümüzle Türk ekonomisine katkı sağlıyor, yenilikçi ürünlerimizle ülkemizi uluslararası alanda başarı ile temsil ediyoruz. İTHİB’in İhracata Değer Katanlar Ödül Töreni’nde Yünsa’ya da Altın Ödül’ün verilmesi bizleri motive etti. Bizi ödüle değer gören İTHİB Yönetim Kurulu’na ve değerli üyelere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu vesileyle Türkiye yünlü kumaş ihracatının lider firması olarak bayrağımızı dünyanın her yerine taşımaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. İnanıyorum ki Yünsa’nın yazdığı başarı hikâyesi başka yerli markalarımıza da örnek olacaktır” dedi.

Avrupa’nın moda başkentleri Yünsa’yla çalışıyor

Avrupa’nın en büyük entegre dokuma kumaş üreticisi olduklarının bilgisini paylaşan Sürmegöz, sözlerine şöyle devam etti: “Yıllık 4 bin 500 ton kamgarn iplik üretme ve 10 milyon metre kumaş dokuma kapasitesine sahibiz. Uluslararası büyük moda markalarının kumaş tedarikçisi olarak üst segment ve yenilikçi ürünlerimizle Türkiye’yi dünyada başarılarıyla temsil eden milli markaların başında geliyoruz. Son olarak normalleşmenin hızlanmasıyla Türk kumaşlarını Avrupa’nın en önemli fuarlarında sektör temsilcileri ile buluşturmaya devam ediyoruz.  İngiltere, Almanya ve ABD’de satış ofislerimiz bulunuyor. En önemli ihracat pazarlarımız arasında Almanya, İsveç, İtalya, İngiltere, İspanya, Fransa, Danimarka, Hollanda gibi ülkeler yer alıyor. Avrupa dışında ABD, Japonya, Çin ve Güney Kore de önemli pazarlarımız arasında yer alıyor.”

#yünsa #kumaş #ihracat #ödül #tekstil #ekonomi #moda #avrupa #Türkkumaşı