“Lenzing Buluşmaları” tekstilcileri bir araya getirdi

Spread the love

 Lenzing Group’un tekstil sektöründe çevre farkındalığını artırmak amacıyla bu yıl dördüncüsünü düzenlediği “Lenzing Buluşmaları” İstanbul’da gerçekleşti. Lenzing’in global yöneticilerinin de deneyimlerini paylaştığı toplantılara ilgi büyük oldu.

Selülozik elyaf üreticisi Lenzing Group’un tekstil sektöründe çevresel farkındalığı artırmak amacıyla hayata geçirdiği Lenzing Buluşmaları, İstanbul Hilton Mall of İstanbul’da gerçekleştirildi. Bu yıl içinde sırasıyla Bursa, Denizli ve Çorlu’da gerçekleştirilen buluşmalarının 4.’sü İstanbul’da tekstil sektörünün yoğun ilgisiyle karşılaştı. Gün boyu süren ve çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı buluşmalarda Lenzing’in uluslararası alandaki yöneticileri de deneyimlerini paylaştı. Lenzing Global Giyim İş Geliştirme Müdürü Bernd Sechleuchardt ve Lenzing Küresel Sürdürülebilirlik ve Savunuculuk Direktörü Danijela Cafuta, tekstil sektöründe sürdürülebilirliğe yönelik görüşlerini sektör temsilcileriyle paylaştı. Toplantılarda selülozik elyaflar, Lenzing’in sunduğu teknik çözümler, pazarlama ve e-branding sistemleri ele alındı. Tekstili üreticileri ve sektör temsilcileri buluşmalar sırasında Lenzing’in elyafları içeren ürünleri yakından deneyimleme fırsatı da buldu.

‘Çevre farkındalığı üreticilerde de karşılık buldu”

 Lenzing Türkiye İş Geliştirme Bölüm Müdürü İlkşen Dedeoğlu Demiray, “Dünyada çevresel sorunlara en fazla neden olan sektörlerin başında gelen tekstil sektöründe sürdürülebilirlik alanında yaptığımız çalışmalar Türk tekstil üreticilerinden büyük ilgi görüyor. Bu yıl ilk kez gerçekleştirmeye başladığımız toplantılarda karşılaştığımız ilgi bizi 4.’sünü düzenlemeye yönlendirdi. Bu ilgi, tüketiciler nezdinde artan çevre bilincinin tekstil üreticilerinde de büyük bir karşılık bulduğunu ve sürdürülebilirliğin günümüzde sadece bir “akım” değil yaşam biçimine dönüştüğünü göstermesi açısından önem taşıyor. Lenzing olarak selülozik kökenli elyaf üretiminde hammaddeden tekstil tedarik zincirine kadar takip edilebilir ve şeffaf süreçlerden geçen çalışmalarımızla önümüzdeki süreçte Türk tekstil üreticilerini daha çok buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Lenzing’in tekstil sektörüyle bir araya geldiği Lenzing Buluşmaları’nın ilki Mayıs ayında Bursa’da başladı. Ardından Denizli ve Çorlu’daki buluşmalar onu izledi. Son olarak ise tekstil sektörünün temsilcileri İstanbul’da gün boyu süren iki ayrı oturumda bir araya geldi. Lenzing Buluşmaları 2024 yılında da farklı şehirlerde tekstil sektörünü bir araya getirmeye devam edecek.

#lenzing #elyaf #çevre #tekstil #selüloz #tedarikzinciri #lenzingbuluşmaları #üretici #teknoloji