Linexpo İç Giyim Moda Günleri ’ne yoğun ilgi

Spread the love

linexpoÖzellikle yurt dışından yoğun bir ziyaretçi ağırlayan Linexpo İç Giyim Moda Günleri, ilk günü İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ve TİGSAD Başkanı İrfan Özhamaratlı’nın katıldığı açılışla başladı.

Türkiye’nin en önemli iç giyim, yatak ve plaj kıyafetleri markalarını ve bu ürünlerin yan sanayi ve aksesuar firmalarını bir araya getiren Linexpo İç Giyim Moda Günleri’ne, Tüm İç Giyim Sanayiciler Derneği (TİGSAD) ev sahipliği yaptı. Moda Günlerinde özellikle yurt dışından ziyaretçilerin yoğun olması ile birlikte en çok Arap ülkelerinden katılım gerçekleşti.

2016’NNI EN İYİ İÇ GİYİM TASARIMCISI SEÇİLDİ
İstanbul Ticaret Odası ve İHKİB’in destekleriyle bu yıl 3.sü düzenlenen ‘TİGSAD İç Giyim Tasarımcıları Yarışması’, Yeşilköy Wow Otel’de görkemli bir davet ile Linexpo Moda Günleri’nin ikinci günü akşamı gerçekleştirildi. İç giyim sektörü tarafından merakla beklenen geceye 600 aşkın seçkin konuk katılırken, organizasyonun ev sahipliğini ise TİGSAD Tasarım Yarışması Komite Başkanı Yalçın Bayrak ve TİGSAD Başkanı İrfan Özhamaratlı üstlendi. Suwen lingerie Özcan Sümer sponsorluğunda, sanat ve moda dünyasından birbirinden seçkin konukların katıldığı davet, kokteyl ile start alırken, Victoria’s Secret defilelerini aratmayacak görkemli bir defile ile devam etti. İç giyim sektörüne yön veren 10 tasarımcının hünerlerini sergilediği defile de, birbirinden güzel 28 model yeni tasarım bay ve bayan iç giyimleri ile podyumda boy gösterdi. Sunuculuğunu Oylum Talu’nun yaptığı ve aralarında Chloe Ortaç, Özcan Sümer,Hakan Akkaya, Esra Sönmezer, Deha Orhan ve Altay’ın da yer aldığı büyük bir jüriden oluşan yarışmayı genç tasarımcı Melike Güral ‘Silüet’ temalı tasarımıyla kazandı. 2016 yılının en başarılı iç giyim tasarımcısı seçilen Melike Güral, aynı zamanda da 10 Bin TL’lik ödülünde sahibi oldu. Yarışmanın 2.si olan Merve Kahveci, 5 Bin TL, 3.sü olan Cihan Güzel ise 2.500 TL’lik ödülün sahibi oldu. Juri kararını; Farklı tasarım, üretim fiyatı, kullanım rahatlığı gibi kriterleri baz alarak verdi.

#LinexpoİçGiyimModaGünleri #Linexpo #içgiyim #modagünleri #moda #giyim