Pivottex Makina müşterileriyle ITM 2022’de buluşuyor

Spread the love

Son dönemde ürettiği otomatlarda yapay zeka teknolojisini kullanarak alanında çığır açan Pivottex Makina, bu çerçevede üretim miktarını 2021’e kıyasla % 25 arttırmayı hedefliyor.

 20 yıllık iş tecrübesi ile konfeksiyon otomat imalatı yaparak tekstil firmalarının aranılan firması haline gelen Pivottex Makina’nın üretmiş olduğu katma değerli makineler, ülke ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor. Üretimini Babadağ / Denizli / Türkiye’de gerçekleştiren Pivottex çağımızın getirdiği yenilikleri makinelerinde kullanarak havlu, çarşaf, nevresim, yastık kılıfı kesim ve dikim işlemlerinin kalitesini ve hızını maksimum seviyeye ulaştırmaktadır.  Son dönemde ürettiği otomatlarda yapay zeka teknolojisini kullanarak alanında çığır açmıştır. Üretmiş oldukları tekstil konfeksiyon makineleri ve otomatlarını İstanbul Tüyap’ta düzenlenecek olan ITM Fuarı’nda sergileyecek olan Pivottex Makina Genel Müdürü Meltem Günalp, fuar ve çalışmaları hakkında sorularımızı cevaplandırdı.

Fuardan beklentileriniz nelerdir?

“Pivottex Makina olarak müşteri güvenini sağlayarak yurtiçi ve yurtdışı müşteri portföyümüzü genişleterek Pivottex Makina’yı dünyaya tanıtmak.” Tüyap’taki fuar sayesinde hem kendi varlığımızı büyütmek, hem de ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmak.

 Kısa, orta ve uzun vadede hedefleriniz nelerdir?

“Tedarik zincirlerinin, neredeyse tüm sektörlerde olduğu gibi makine imalatı sektöründe de yeniden yapılanma beklentisi bulunmakta. Pivottex Makina olarak bu beklentiyi kısa ve orta vadede yerine getirmek en büyük hedefimizdir. Bu yapılanmanın ana unsuru az sayıda tedarikçisi olan sektörlerde dışa bağımlılığın azalması ve daha fazla tedarikçinin kullanılması ve yakın yerlerden tedariğin öne çıkması özellikle makine imalat sektöründe yurtiçinden tedarik sağlanması şeklinde olacaktır. İyi bir şirketin ulusallaşması, bulundukları ülkede yaşanan olumsuz olaylar ve ekonomik krizlerden ne kadar az etkilendikleriyle ölçülmeye başlanmıştır. Kriz dönemlerinde makine sektörü ulusallaşma açısından firmaların sığındığı güvendiği bir liman olmuştur. Müşterilere sunulan alternatif çözümlerin hızlıca ihracata dönmesiyle krizden çıkış yolu bulunmuştur. Şirketimizin ulusallaşması hedefi ile kurulan uluslararası satış departmanımız sayesinde talepleri arttırmış ve artan taleple birlikte profesyonelleşme yönünde büyük adımlar atmıştır. Bununla birlikte 20 yılı aşkın iş tecrübesinin vermiş olduğu bilgi ve birikim ile Pivottex Makina, markalaşma konusunda oldukça fazla mesafe kat etmiştir. 20 yıllık tecrübe bu konuda çok önemli bir etken haline gelmiş ve bu sayede şirketimiz hala etkin olarak mevcudiyetini sürdürmektedir. Sadece ihracat yapmak değil ürettiğimiz ürünlerin ve markamızın arkasında durarak orta ve uzun vadede tahmin edilenden daha fazla büyüme ve başarı yakalamayı hedeflemekteyiz.”

 Üretim kapasiteniz, ihracatınız, hedef pazarlarınız hakkında neler söylemek istersiniz?

“Hali hazırda olan Pakistan, Hindistan, Özbekistan ile gerçekleşen ihracatımızın her geçen gün arttığını belirterek markalaşmanın verdiği güven ile müşterilerimize kaliteli ürünlerin satışını ve bu artan talep doğrultusunda üretim kapasitemizin arttığını belirtmek isteriz. Aynı zamanda Avrupa pazarından da çok sayıda şirket ile temas halindeyiz. Yakında Bulgaristan, Fransa ve Portekiz ile çalışmaya başlayacağız. Yenilikçi yapay zekânın kullanıldığı otomatlarımız ile müşterilerimizin taleplerini karşılayacağız ve teknolojiye önem vererek güven içerisinde makinalarımızın üretimine devam edeceğiz. Bu çerçevede üretim miktarımızı 2021’e kıyasla %25 arttırmayı hedeflemekteyiz.”

 Pivottex Machine is meeting with the customers at ITM 2022

 Breaking new ground in its sector by utilizing artificial intelligence technology on automatic machines produced recently, Pivottex Machine aims to increase the production capacity at 25% comparing with 2021 in this regard.

 Value added machines produced by Pivottex Machine, which has become a preferred company among the textile companies by producing ready-made garment automatic machines with 20-year-business experience, have been making contribution to country economy. Performing production activities in Babadag / Denizli / Turkey, Pivottex has maximized the quality and speed of cutting and sewing processes for towel, bed linen and quilt cover by applying the innovations of our era on the machines. Recently, it has broken new ground by utilizing artificial intelligence technology on automatic machines produced. Meltem Gunalp, General Manager of Pivottex Machine, which will exhibit the produced textile and ready-made garment machines in ITM Fair to be organized in Istanbul Tuyap, replied our questions.

What are your expectations from the fair?

As Pivottex Machine, introducing Pivottex Machine to the world by gaining customer trust and widening our customer portfolio domestic and abroad. By means of the fair in Tuyap, developing our assets and making contribution to our country’s economy.

What are your targets in short, medium and long term?

“Supply chains has re-structuring expectation in machine manufacturing sector as nearly all sectors. As Pivottex Machine, our biggest goal is to realize this expectation in the short and medium term. The main point of this structuring shall be in the form of a decrease in foreign dependency in sectors with few suppliers, use of more suppliers and the prominence of supply from nearby places, especially in the machinery manufacturing sector, in the way of domestic supply. Nationalization of a good company started to be measured by how little they were affected by negative events happened in country they are in and by the economic crisis. Machinery sector became a safe port that companies took refuge in terms of nationalization during crisis periods. A way out of the crisis has been found through the rapid return of alternative solutions which were offered to the customers to export. The demands of our company have increased by our international sales department which was established with objective of nationalization and it has taken big steps towards professionalization with increasing demand. In the meantime, Pivottex Machine has covered a distance quietly regarding branding through knowledge and accumulation with over 20 years of work experience. The 20-year-experience has become a very significant factor in this respect and our company still sustains its presence effectively in this way. Not just carrying out exportation, we aim to achieve more growth and success than expected in the medium and long term by standing behind the products we produced and our brand.”

 What do you want to mention about your production capacity, exportation and target markets?

“We would like to mention that the sales of qualified products to our customers and our production capacity according to this demand have increased by means of the reliability caused by branding as well as stating that our exportation to Pakistan, India and Uzbekistan has been increasing day by day. Moreover, we keep in touch with many companies from European markets. We will start business with Bulgaria, France and Portugal in the near future. We will fulfil the requirements of our customers with our automatic machines using innovative artificial intelligence, and continue the production of our machines safely by giving importance to the technology. In this regard, we aim to increase production capacity at 25% comparing with 2021.”

 

#pivottexmakina #ITM #fuar #tanıtım #üretim #ihracat #makina #konfeksiyon #pazarlama #teknoloji #yapayzeka #otomat