Singer Türkiye’de üretime başlıyor

Spread the love

Türkiye’de ev tipi dikiş makineleri, sanayi tipi dikiş makineleri, ütü sistemleri, dikişle ilgili her türlü aksesuar ve yedek parçadan oluşan ürün portföyü ile faaliyet gösteren Singer, 2023 yılında ülkemizde yüzde 33 büyüme gerçekleştirdiğini açıkladı. Singer Türkiye Genel Müdürü Sinem Kınran Parlak, Singer Türkiye’nin, bu büyüme rakamı ile şirketin global sıralamasında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin birincisi konumuna geldiğini söyledi.

2023’te Türkiye’de 160 bin ürün satışı…

Singer Türkiye, 2023’te ev tipi dikiş makinesi pazarında net bir büyüme gerçekleştiği bilgisini paylaştı. Şirket, 2023 yılında ülkemizde 160 bin civarında ürün satışı gerçekleştirirken, en çok mekanik makineler tercih edildi. Bunu elektronik makineler, overlok makineleri ve nakış makineleri izledi.

Singer, ütüleme sistemlerinde Türkiye’de üretim için düğmeye bastı.

1904 yılında İstanbul İstiklal Caddesi’nde açtığı bayilik ile Türkiye’de bayiliği bulunan ilk marka olan Singer, 2024’te ülkemizdeki 120. yılını kutlamaya hazırlanıyor. O günden günümüze ürün portföyünü sürekli geliştiren Singer, dikiş makinelerinin yanı sıra makine iğnesi, dikiş ayakları, makas eşitleri, patchwork malzemeleri gibi dikiş aksesuarları ile de seçeneklerini artırıyor. Singer’in bir diğer ürün grubunu ise buharlı kazanlı ütü, buharlı düzleştirici modelleri ve el tipi buharlı düzleştirici gibi ürünlerin yer aldığı ütü varyantı oluşturuyor. Dikiş makinesi haricindeki bu varyantlar, Singer Türkiye’nin toplam cirosunun %10’una karşılık geliyor. Şirket, 2024 yılında ise ütüleme sistemlerinde Türkiye’de üretim gerçekleştirmek için çalışmalara başladığını duyurdu. Singer Türkiye Genel Müdürü Sinem Kınran Parlak, çalışmalar başarılı olduğu takdirde ülkemizde üretim yaparak istihdama da katkı sağlayabileceklerini söyledi.