TDKD’de ikinci Gürkan Gözmen dönemi

Spread the love

Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği’nin (TDKD) seçimli genel kurulu sonucunda oyların 123’ünü alan Gürkan Gözmen yeniden başkan seçildi. Başkanlık yarışında ipi göğüsleyen Gözmen, sektörde birlik ve beraberlik mesajı verirken, sürdürülebilir ihracata vurgu yaptı.

Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği (TDKD) yeni başkanını seçti. Mevcut başkan Gürkan Gözmen, yoğun katılımla gerçekleştirilen seçimli genel kurulda oyların 123’ünü aldı ve yarışın galibi oldu. Seçim sonrasında değerlendirmelerde bulunan Gözmen, ihracat odaklı çalışan sektör için birlik-beraberlik mesajı verdi. Üç yıl boyunca derneğin başkanlığını yürütecek olan Gürkan Gözmen, yeni dönem projelerini bir bir hayata geçirmeye hazırlanıyor.

“İhracatta vites artırma vakti”

Seçim sonrasında açıklamalarda bulunan TDKD Başkanı Gözmen şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle liyakat ile gelmenin hazzı pek tabi farklı oluyor. Kendi kurmadığınız bir yönetim kurulu ile proje geliştirmek ve hayata geçirmek oldukça zor. Şimdi kişiler için değil, sektör için alın teri dökecek arkadaşlarımızla hayırlı işlere imza atacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Gerçek anlamda iş yapacak arkadaşlar ile birlikte sektör için hayırlı projelere el atacağız. İç piyasaya ağırlık vermeyi düşünüyoruz. Diğer yandan yeni ihracat pazarlarını profesyonel bir şekilde araştırıp üyelerimizi alternatif dış pazarlardaki fiziki fuarlara kanalize etmeye çalışacağız. Pek çok şey pandeminin dünyadaki seyri ile doğru orantılı olarak gelişecek. Şu anda yapabileceğimiz kısa vadeli projeler içerisinde e-ticaret kanallarımızı geliştirmek de var. Bana göre Türk derisi dünyanın en kaliteli derisi. Bu durumumuzu ihracatta daha fazla lehimize çevirmek için ter dökeceğiz. Kucaklayıcı olup sektörün bütünlüğünü sağlayacak aksiyonlara girmemiz şart. İhracatta vites yükseltme zamanı.”

“Derinin merkezini halka açacağız”

Zeytinburnu’nun Türkiye’de derinin kalbi olarak görüldüğünü ifade eden Gözmen, “Bölgemiz hem tarihi dokusu hem de tasarım anlamında dünya markaları ile yarışır konumdaki mağazaları ile gözbebeğimiz. Pandemi sürecinde dernek olarak e-ticaret konusunda çalışmalar yaptık ancak özellikle yabancı müşterilerimiz ürünlerimizi satın alma aşamasında dokunmak ve hissetmek istiyor. Şimdi, Belediyemiz ile ortak geliştireceğimiz proje ile Zeytinburnu’nu sadece ihracata değil, halkımızla buluşturmayı hedefliyoruz. Bana göre kalite anlamında dünyada 1 numara olan ürünlerimizden sadece yabancı ülkeler değil, halkımız da faydalanmış olacak. Derinin merkezini, özel indirim günleri ile insanların aileleri ile hem alışveriş yapacağı hem de keyifli vakit geçireceği bir bölge yapma hedefimiz var” ifadelerini kullandı.

#TDKD #deri #ihracat #yeni projeler #Zeytinburnu #Gürkan Gözmen #tasarım #e-ticaret