Tekstil Aksesuarları Trend ve İnovasyon etkinliği 7. Kez sahnede

Spread the love

Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD) tarafından 23-24 Kasım tarihlerinde Wow Convention Center’da 100’e yakın seçkin tekstil aksesuarları üreten firmanın katılımıyla gerçekleştirilecek etkinlik bu yıl yine yeniliklerle dolu. Türkiye’de askı, astar, dar dokuma, düğme, etiket, fermuar, tela, dantel, kapitone ve metal aksesuar üreten öncü firmaların yer alacağı etkinlik trend alanı, inovasyon seminerleri, sadece aksesuar kullanılarak üretilen kıyafet sunumları, doğa, çevre, sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm konseptinde sektörün geliştirdiği eşsiz ürünleri ziyaretçileriyle buluşturuyor. Moda, tasarım, kıyafet, trend ve tekstil aksesuarları ile ilgilenen herkesin yoğun ilgisini çeken etkinlik, alanında dünyanın ilk ve en büyük organizasyonu olma özelliğini taşıyor. Yedinci defa kapılarını açan trend ve inovasyon buluşmasına her yıl olduğu gibi yerli ve yabancı alıcıların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Türkiye’nin tekstil aksesuarları sektöründeki gelişmiş altyapısı, bilgi, birikim, know-how, üretim ve tasarım gücünü ortaya koyan bu etkinlik her yıl büyüyerek yoluna devam ediyor. Pandemi önlemlerinin titizlikle uygulandığı etkinliği ziyaret etmek isteyen moda severler www.trendinovasyon.com adresinden bireysel olarak giriş kayıtlarını oluşturabilirler.

Birçok yenilik bir arada

Bu yılki etkinlikte Rusya, Ukrayna, Tunus, Sırbistan, İran, Belarus, Kırgızistan, Almanya, Fas gibi birçok ülkeden 150’nin üzerinde yabancı alıcının ziyaret edeceği etkinliğin sektörün dış ticaretine önemli katkılar sunması bekleniyor. Almanya hazır giyim endüstrisinin önemli kurumu German Fashion’ın küresel tedarik danışmanı Thomass Ballweg’in konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte geri dönüşüm malzemelerinden ürettiği özgün sanat eserleriyle adından söz ettiren Deniz Sağdıç da bir söyleşi gerçekleştirecek. Hazır giyim sektör profesyonellerinin tasarımdan nihai ürüne dönük yönetim proseslerine dair söyleşilerde bulunacağı, ayrıca tekstil aksesuarları sektörünün öncü firmalarının dijitalleşme, çevre ve inovasyon konulu seminerleri de sektörün gelecek vizyonuna değer katacak. Okan Üniversitesi Moda ve Sanat Tasarımı Fakültesi’nden katılan Türk ve İtalyan öğrenciler canlı workshoplarda yalnızca tekstil aksesuarları kullanılarak tasarlanan kıyafetleri hazırlayacaklar. Ülkemizdeki hazır giyim ve moda markalarının yoğun ilgi gösterdiği etkinlik sektörün trend ve inovasyon yönüne her yıl olduğu gibi güç katmaya devam ediyor.

Bu yıl hem fiziksel hem dijital

Pandemi sürecinde çalışmalarına ara vermeyen KYSD, düzenlemiş olduğu dijital etkinliklerin getirdiği tecrübe ve birikimi bu yıl hibrit formatında ziyaretçilerine sunuyor. Fuarın dijital konsepti özellikle yurtdışı alıcılar düşünülerek 15-24 Kasım tarihlerinde www.trendinovasyon.com adresinden ziyarete açılıyor. Alanında özgün, trend belirleyen ve yaptığı projeler inovatif anlamda çığır açan birçok konuğun katıldığı buluşmalar “Trend-İnovasyon Söyleşileri” kapsamında etkinlik ziyaretçilerine açılıyor. Küresel anlamda ülkemizin önemli markalarından olma yolunda hızla ilerleyen bu etkinlik sektörün dijital gelişimine ve küresel erişilebilirliğine de önemli katkılar sunuyor. Bu konuda görüşünü aldığımız KYSD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Özpehlivan “Yönetim Kurulumuz ve Fuar Komitemiz olarak başarılı ve sektörümüze yakışan bir organizasyon ortaya koyabilmek adına yoğun gayret içerisindeyiz. Arkadaşlarımız büyük emek veriyorlar. Öncelikle hepsine teşekkür ediyor, bu değerli emeğin sektörümüz ve ülkemiz adına taçlandırılması için tüm alıcı ve misafirlerimizi etkinliğimize beklediğimizi belirtmek istiyorum. Türkiye’nin moda ve hazır giyim sektörlerine büyük katkılar sunan bir endüstri dalı olarak tüm paydaşlarımızın bu güçten faydalanması önemli. Ürünlerimizdeki trend ve inovasyon dokunuşları ile ülkemize daha çok üretim ve daha çok ihracat sağlayacak değişimin temellerini atıyoruz. Bu kapsamda herkesi bu büyük coşkuyu bizlerle paylaşmaya davet ediyoruz” dedi. Tekstil Aksesuarları Trend ve İnovasyon Etkinliği bu yıl yedinci defa gerçekleştirilecek. Laleli, Merter, Osmanbey ve Zeytinburnu’ndan gün boyu devam edecek araç seferleriyle ziyaretçilerin etkinlik alanına kolayca ulaşımı sağlanacak. Dijital olarak ziyaret etmek isteyenler 15-24 Kasım tarihlerinde www.trendinovasyon.com adresinden, fiziki olarak gezmek isteyenlerse 23-24 Kasım tarihlerinde İstanbul Wow Convention Center’da etkinliği ziyaret edebilirler.

#KYSD #yansanayi #aksesuar #trendveinovasyon #fuar #ziyaretçi #askı #astar #dardokuma #düğme #etiket #fermuar #tela #dantel #kapitone #metal aksesuar