Dr. Murat Özpehlivan Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Ülkemizde yaşanan ekonomik gelgitler dolayısıyla sektör olarak uzun ve zorlu bir sınamadan geçtik, geçmekteyiz. Küresel anlamda özellikle hazır giyim sektörünün dinamosu diyebileceğimiz konfeksiyon yan sanayi sektörümüz gerçekleştirdiği gerek dolaylı gerekse de direkt ihracat yoluyla ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sunmaktadır. Yine tamamlayıcılık misyonu, istihdam sağlayıcılığı, makina ve teknik altyapısı ve güçlü marka imajı ile dünyanın en önde gelen sektörlerinden birisiyiz.

Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD) olarak sektörümüzün birliği ve gelecek vizyonu adına yönetim kurulu olarak var gücümüzle çalışmaktayız. Ortaya koyduğumuz proje ve faaliyetlerin sektörümüzün geleceğine önemli katkılar sunması konusunda azami gayret sarf ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz ve alanında dünyada tek olan IV.Tekstil Aksesuarları Trend ve İnovasyon Etkinliği de bu anlamda sektörümüze önemli kazanımlar sağlamıştır. 72 katılımcı firmanın, iki üniversitenin, odalar, birlikler ve paydaş derneklerin, çok değerli konuşmacıların, bini aşkın yerli ve yabancı ziyaretçinin yer aldığı bu organizasyon ümit ediyoruz ki sektörümüze ve geleceğimize önemli faydalar sağlayacaktır.

Bilindiği üzere yapılan her iş ve proje ancak devamlılığı olduğunda istenen sonuca ulaşmaktadır. Karşılaştığımız sayısız yerel ve küresel soruna rağmen dört yıldır ara vermeden sürdürdüğümüz bu organizasyonun 2020 yılında beşincisini gerçekleştirmek bizler ve sektörümüz adına büyük önem arz etmektedir. Birlik ve beraberliğimizi yansıtmasının yanında ticari anlamda da gerek katılımcılarımıza gerekse de ziyaretçilerimize dolu dolu bir program sunması etkinliğimiz adına oldukça önemlidir. Birlikte başardığımız bu projede emeği geçen başta fuar komitemiz ve yönetim kurulumuz olmak üzere katılım gösteren tüm sektör mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sektör olarak omuz omuza vererek çok daha başarılı organizasyonlar gerçekleştireceğimizden şüphem yoktur. Yeter ki bir ve beraber olalım.

2020 yılının sağlık, huzur, mutluluk ve sektörümüze adına başarılarla dolu geçmesi dileğiyle sizlere saygılar sunuyorum.