Gerber Accumark February 2020 sürümü ile 3D iş akışında yeni boyut

Gerber, üç boyutlu tasarımdan üretime tedarik zincirini dijitalleştirmek suretiyle endüstride devrim oluşturan, ürün geliştirme ve üretim süreçlerini daha da hızlandıran, verimli ve sürdürülebilir hale getiren AccuMark®, AccuMark 3D, AccuNest™ ve AccuPlan™ bileşenlerinden oluşan eşsiz yazılım platformunun February 2020 sürümünü duyurmaktan gurur duyuyor. Müşteriler tarafından çok beğenilen yeni sürüm, güçlü 2D-3D entegrasyonu sayesinde ürün geliştirme ve üretimi hızlı ve kolay yapmayı ve dijital baskı olanaklarını arttırmayı sağlıyor. AccuMark February 2020, aynı zamanda müşterinin ERP sistemi ve kesim planlama yazılımı arasındaki sıkı entegrasyon ile üretimi kolaylaştırıyor. Müşteri, kişiselleştirilmiş, ölçüye göre veya seri üretim yapıyor olabilir, her halükarda Accumark February 2020 pazara erişimi hızlandırır, kumaş tüketimini kontrol altına alır ve maliyetleri ciddi oranda azaltır. Bir müşteri deneyimi olarak Adrian Jules’ten Darren Beaman “Accumark February 2020 sürümü tasarıma yeni bir dünya açtı. Kişiselleştirilmiş giysiler meydana getirmek artık çok kolay ve eğlenceli” diye görüş belirtti.

“Müşterilerimizle konuştuktan sonra, numune yapımına yılda sayısız saatler ve milyonlarca dolar harcadıklarını keşfettik.” diyen Gerber Software Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Melissa Rogers  “Böylece bu sürüm için 3D iş akışını iyice kuvvetlendirdik ki müşterilerimiz verimli bir iş akışı ile fiziki numune yapmak için son derece değerli zamanlarını ve paralarını harcamadan tasarımlarını değerlendirebilsinler”  ifadesini kullandı.

AccuMark February 2020 sürümü, tüketicilerin hız, sürdürülebilirlik ve kalite konuusundaki beklentilerinin karşılanmasına, teslim sürelerini 3 haftadan 48 saate çekerek, malzeme sarf oranını da %40’a yakın oranlarda düşürerek yardımcı olacak. Yeni sürüm, talebe bağlı üretimi, geliştirilmiş dijital baskı yetenekleri ve gerçeğe yakın sanal numuneler yoluyla fikirden üretime geçişte manuel süreçlerden %60 daha hızlı bir şekilde ve daha önce olmadığı kadar kuvvetlendirmiş olacak. Darren Beaman “ Fit ve maliyet tahmini ile 3 boyutlu üretim numuneleri geliştirme olanağı, yapmak zorunda olduğum fiziki numune sayısını 20’den 5’e indirmemi ve bu esnada geliştirme süresinden %75 tasarruf etmemi sağladı” diye ekledi. Her boyuttaki markalar, perakendeciler ve üreticiler süreçlerindeki ciddi gelişmeleri, Gerber’in güçlü ikilisi Accunest optimizasyon ve Accuplan kesim planlama çözümleri sayesinde %25’e varan kumaş tasarrufuyla birlikte görüyor olacaklar. “AccuPlan, sipariş takip süreçlerinin hızlanmasını ve pastal ve kesim süreçlerinin tam otomatikleşmesini sağlıyor”  diyen Superior Uniform’dan Jenny Yu “ Bu durum, insana bağlı giriş hatalarını ortadan kaldırıyor ve yaratıcılığa, kalıp tasarımına ve müşteri tatminine daha fazla odaklanmayı beraberinde getiriyor. Daha önce 7 dakikada işlem gören 10 kesim fişi şu anda 1 dakikada sonuçlanıyor” bilgisini verdi.

Accumark mirasına en son eklenti, tasarımcıların direkt olarak 3D ortamında işlem yapmasını  ve tasarım ile geliştirme süreçlerini kolaylaştırmasını sağlayan 3D özellikleridir. Kullanıcılar, model ve fiti değerlendirirken, aynı modeli kullanarak, tek bir fiziki numune üretmek zorunda kalmadan tüm koleksiyonu farklı kumaş tiplerinde ve renklerinde görüntüleme olanağına sahip olacaklar.

“3D işlem ve renk kartelaları etrafındaki yeni araçlar tasarım iş akışını üretime doğru kolaylaştırıyor” diyen Digital Performance Gear firmasından Tobe Bashor  “Tasarımcılarımız, grafik yerleşimini hızlıca yapmak için 3D’deki özgün görüntü fonksiyonlarını kullanabiliyor,  tasarım onayı için paylaşabiliyor, sunumları dışa aktarabiliyor ve doğru renkte baskı dosyaları üretebiliyorlar. Accumark February 2020 sürümü, işin bir aşama sonrası ve oyunun kurallarını değiştiriyor”  diyerek sözlerini noktaladı.