Gerber Innovation Center, mobilya sektörünün dijitalleşmesine hizmet ediyor

New York’taki Gerber Innovation Center ,19 Şubat 2020 tarihinde mobilya sektörüne mikrofabrika tecrübesini kazandırmak üzere açıldı.

Birbiriyle etkileşim halindeki platformların tartışmasız lideri konumunda olan bu merkez, günümüzde mobilya sektörünün özel iş ihtiyaçlarıyla, karşılaştığı zorlukları tartışmak üzere, tüm gün süren atölye çalışmaları, canlı demolar ve müşteri örneklerine ev sahipliği yaptı. Gerber, farklı boyutlardaki şirketlerin, tüm süreçlerini entegre eden tasarımdan üretime en son yazılım ve donanım çözümlerini kullanarak özel ihtiyaçları, yenilikçiliği, hız ve e-ticaret ihtiyaçlarını nasıl karşılayabileceğini gösterdi.
“Gerber’in mobilya mikrofabrika deneyimi başka hiçbirşeye benzemiyor ” diyen Gerber Technology Pazarlama Başkan Yardımcısı Ketty Pillet sözlerine “ Mobilya üreticilerine en son teknolojiyi kullanarak tasarımdan üretime talebe bağlı süreçlerini gerçekte nasıl yönetebileceklerini göstermek üzere bu deneyimi tasarladık” diyerek devam etti.
Diğer tüm endüstriler gibi, mobilya sektörü de halen manuel süreçlere bağımlı şirketler için bir zorluk olmak üzere güncel olarak artan özel istekler ve daha hızlı teslimat talepleriyle karşı karşıya. Tedarik zincirlerini dijitize etmekte geç kalanlar, önceden tanımlanmış eğilimleri göz ardı etmeyi seçmiş bir jenerasyon olarak sıkıntı çekmeye devam edecekler.
Etkinlik, endüstrinin eğilimleri ve rekabet unsurlarını gözden geçiren gerçek bir uçtan uca deneyimdi ki gündeminde Basselt Furniture müşteri deneyimi, CAD, dijital baskı, otomatik kesim ve hatta montaja yardımcı bir lazer çözüm (Virtek) de içeren bir çok sunum barındırıyordu. Tüm gün süren etkinlik boyunca, Gerber kendi entegre ve birleşik platformunu kullanarak talebe bağlı üretimin ne kadar hızlı gerçekleştirilebileceğini gösterdi. En son kalıp tasarım, dijital baskı ve nesnelerin interneti yoluyla dijital kesim özelliklerini içeren entegre çözüm, tüm süreçleri kolaylaştırmakta ve şirketlerin farklı grup kullanıcıları bir araya getirerek hem maliyet odaklı, hem de sürdürülebilir iş ortamına sahip kalabilmelerini sağlamaktadır. Gerber aynı zamanda mobilya sektörü için pazara ulaşma süresini kısaltan ve dijital baskı süreciyle daha fazla yaratıcılık içeren Accumark February 2020 sürümü ilk sunumunu da bu etkinlik sırasında gerçekleştirmiş oldu. “Gerber’in çözümleri bizim maliyetli yanlışlarımızı azaltarak süreçlerimizi ciddi anlamda geliştirmemize yardımcı oldu” diyen Basselt Furniture firmasından Roger Leonhardt “Yazılımlarını kullanmaya başladığımızdan beri, önlenen her hata için 1-1,5 yard kadar tasarruf ediyoruz ki bu 20,000-USD’lık bir para tasarrufu demektir” ifadesini kullandı. Gerber ürün platformunun en büyük değerlerinden birisi baskı-kesim süreçlerini birleştirme kabiliyetidir. Top Value Fabrics’ten Mike Sanders’in belirttiği gibi, dijital baskı talebe bağlı üretimin çok önemli bir bileşenidir çünkü tasarımcıya artwork işini alıp başka kimsenin sahip olmadığı bir dekor parçasına dönüştürme şansı verir. Dijital baskı sürecini uygulamaya alarak tasarımcılar hayallerini sonuna kadar kullanıp istedikleri renkleri içeren herhangi bir boyutta ürün tasarlayabilirler. Komit Presto direkt tekstil üzerine baskıdan Gerber Z1 kesim makinesine geçişi gözlemleyen Bruce Beamer /Teknion Limited “Dijital baskı düşündüğümün çok ötesinde. Bugünkü etkinlik bir kısmından habersiz olduğum en son teknoloji konusunda benim için çok eğitici oldu” diyerek görüşünü belirtti. Gerber Z1 kesim makinesi baskı ve kesim süreçlerini tek adıma indiren ve daha kısa teslim süresi ile daha az işçilik maliyeti sağlayan Gerber PrintSync cihazı ile donatılabilir. Cihaz, dahili kurutma kapasitesi ile herhangi bir direkt tekstile baskı cihazına bağlanabilir.