Akbarkod 2013’e yeniliklerle girdi

Spread the love

Barkod ve etiket alanında sektörün önde gelen firmalarından biri olan Akbarkod Etiket Sanayi ve Tic. Ltd. Şti, donanım ürünleri ve sarf malzemelerinin yanı sıra, piyasaya sunduğu yeni yazılımla, ürün takibi ve satışta müşterilerine avantajlı bir seçenek sunmaya başladı. Bu yazılımla birlikte depo stok takibi, mağaza satış yönetimi ve üretim takip programları hazırlayabilen firma, dünyanın sayılı firmalarından Emax Label Solutions ‘ın bayiliğini alarak yapışkanlı ve yapışkansız özel etiketlik malzemelerde konumunu güçlendirdi.

“BAŞARI YENİLİKTEN GEÇER”

Önümüzdeki süreçte yatırımlarını sürdüreceklerini belirten Akbarkod Ltd. Genel Müdürü İsmail Ali Şahin, son döneme ilişkin faaliyetleri ve yatırımları hakkında dergimize şunları söyledi: “Akbarkod olarak bugüne kadar başta tekstil ve konfeksiyon olmak üzere birçok sektör bizi donanım ürünleri ve sarf malzemeleri alanındaki hizmetlerimizle tanıdı. Her işte olduğu gibi, barkod alanında da başarı yenilikten geçiyor. Biz de bunu dikkate alarak yazılım alanındaki hizmetlerimizi

genişletmeye karar verdik. Bundan sonra müşterilerimize, ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda profesyonel yazılım hizmeti de vereceğiz. Yeni yazılım hizmetimizle birlikte barkodlu depo stok takibi, mağaza satış yönetimi ve üretim takip programları kurulumu gerçekleştiriyoruz.”

“GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ”

Yazılım hizmetinin yanı sıra, ürün yelpazelerini de genişlettiklerini vurgulayan İsmail Ali Şahin konuşmasına şöyle devam etti: “Firma olarak hizmet verdiğimiz her alanda sektöre en iyi seçeneği sunmak amacındayız. Kısa süre önce dünyanın öncü firmalarından Emax Label Solutions’un bayiliğini de aldık. Böylece yapışkanlı ve yapışkansız özel etiketlik malzemelerde sektördeki konumumuzu güçlendirdik. Baskılı ve baskısız stickerlarda müşteriye özel üretimini sürdüren Akbarkod, Japon akmaz, tyvek ve nonwoven gibi kumaşlar da tedarik ediyor. Firmamız, ürün yelpzesinde barkod yazıcı ve el terminallerine de yer veriyor. Üretiminde Ekoteks onaylı malzemeler kullanan şirketimiz, tüm hizmetlerini ISO 9001:2008 sertifikası güvencesiyle sunuyor. Ürün ve hizmetlerimiz hazır giyimin yanı sıra, ayakkabı, kimya, medikal, kozmetik, perakende sektörlerinde tercih ediliyor.”

“KAPASİTE ARTIRIMI”

Son yıllarda tekstil ve konfeksiyonda işlerin iyi olduğunu kaydeden İsmail Ali Şahin, ileriye yönelik hedefleri hakkında ise şöyle konuştu: “Firma olarak yeniliğe büyük önem veriyoruz. Önümüzdeki süreçte de müşterilerimize farklı hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Artan talepler doğrultusunda daha geniş bir tesise taşınarak, kapasite artırmak planlarımız arasında yer alıyor. Tüm bu yenilikleri tanıtım çalışmaları ile yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılarak sektöre duyuracağız.”

YENİ YILDA AKBARKOD

Kuruluş safhasında; donanım, sarf malzemeleri ve teknik servis hizmetinin yanı sıra bu yıl müşterilerine, ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda profesyonel yazılım hizmeti de verdiklerini dile getiren Şahin, “Gelişen teknolojiyle birlikte, rekabetin maksimum seviyeye çıktığı, karlılığın minimuma indiği günümüzde, biz hem kendi firmamızdaki, hem de müşterilerimizdeki operasyonel maliyetleri düşürecek çözümler sunmayı amaçlamaktayız. Bununla birlikte, müşterilerimizin hizmetine katma değeri yüksek ürünler katabilmek için, yapışkanlı ve yapışkansız özel etiketlik malzemeler üretiminde, dünyanın sayılı firmalarından EMAX LABEL SOLUTIONS‘ın bayiliğini aldık. Günümüzde Ekoteks belgeli ürünlerin önemi arttığından, ürün gamımızı bu yönde çoğalttık. Akbarkod olarak biz, müşteri politikasında sürekliliği esas alıyoruz. Bu doğrultuda, marka tescil belgemizi (AKBARKOD) ve Kalite Yönetim Belgemizi (ISO 9001:2008) aldık. Akbarkod olarak, kalitenin tesadüfi olmadığının bilinciyle hizmetimizi, iyi ürün, iyi hizmet ve uygun fiyat politikası ile sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.