D’S damat ve Nivogo’dan döngüsel moda için güç birliği

Spread the love

D’S damat, Avrupa’nın lider döngüsel ekonomi girişimi Nivogo ile iş birliği yaptı. Nivogo, D’S damat’ın atıl durumda bekleyen ürünlerini yenileyerek Döngüsel Mağazalarında yeni kullanıcılarla buluşturuyor.

 D’S damat, Avrupa’nın lider döngüsel ekonomi girişimi seçilen Nivogo ile iş birliği anlaşması gerçekleştirdi. Orka Holding markası olan D’S damat’ın satışa sunulmayan ürünlerini Gebze’deki Türkiye’nin en büyük Yenileme Merkezi’nde yenileyerek yeniden hayata döndürüyor. D’S damat’ın gömleklerden pantolonlara, ceketlerden tişörtlere kadar yenilenen binlerce ürünü, Nivogo’nun döngüsel mağazalarında yeni kullanıcılarıyla buluşuyor. Nivogo yenilediği ürünlerle birlikte D’S damat’ın karbon ayak izinin azaltılmasının yanı sıra, moda ürünlerinin üretimi için harcanan suya eş değer miktarda su kullanımının önüne geçmeye katkı sağlıyor.

Orakçıoğlu: “Sıfır karbon hedefine yaklaştıracak”

Orka Holding Yönetim Kurulu Üyesi Büşra Orakçıoğlu, “Bir Cumhuriyet kuruluşu olarak ülkemiz ve dünyamızın sürdürülebilir geleceği için taahhütlerimize sıkı sıkıya bağlıyız. Tüm iş süreçlerimizin odağında yer alan ‘Sürdürülebilirlik’ ve ‘Döngüsel tüketim’ yaklaşımı ile uzun yıllardır gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmaları neticesinde, rejenere pamuk, yün, polyester gibi geri dönüştürülebilen liflerden dokunmuş kumaşlarımızla hammadde kullanımının niteliğini değiştirdik. Yüksek elastikiyet ve üstün kaliteye sahip ürünlerimizle toplantı ve yürüyüş gibi pek çok aktiviteyi yapmak mümkün. Nivogo ile yaptığımız iş birliği de malzemenin koruyuculuğuna ve iyileştiriciliğine olan yolculuğumuzda öncü adımlarımızdan biri. Aynı zamanda global moda kuruluşu olarak bizi sıfır karbon hedefine daha da yaklaştıracak ve verimli kaynak kullanımımızı artıracak” dedi.

#D’Sdamat #döngüselekonomi #Nivogo #rejenere #sürdürülebilirlik #orka #gömlek #pantolon #ceket #karbonayakizi #moda