Ebru Nakış’ın rengarenk ürünleri Durak Tekstil iplikleriyle hayat buluyor

Spread the love

İhracat odaklı müşterilerine birbirinden renkli ve cazibeli nakışlarla çözüm sağlayan Ebru Nakış, üretimde Durak Tekstil ipliklerini güvenle kullanıyor. Durak Tekstil’in nakış iplikleriyle istediği renk çeşitliliğine ve yüksek kaliteye ulaşan firma, müşteri memnuniyetini artırmayı başarıyor.

Tekstil ürünlerine değer katan nakış, geçmişte olduğu gibi bugün de modanın en önemli süsleme yöntemini oluşturuyor. Trendlere bağlı olarak farklı renkler, desenler ve yapılar ortaya çıksa bile nakış, oluşturduğu albeni ve katma değer ile kumaş yüzeylerin vazgeçilmezi olmayı sürdürüyor. Hem görsel hem de dokunsal açıdan ürün kalitesini doğrudan etkileyen nakış üretimi, endüstriyel makinelerde ve bunun için gerekli olan özel ipliklerle gerçekleştiriliyor. Endüstriyel dikiş ve nakış ipliklerinin önemli üreticilerinden Durak Tekstil, zengin ürün portföyü, hızlı sevkiyat ve gelişmiş servisiyle, nakış üreticilerinin en önemli partnerleri arasında öne çıkıyor. Durak Tekstil müşterileri arasında bulunan Ebru Nakış kurulduğu günden bu yana nakış uygulamalarında Durak Tekstil ipliklerini kullanıyor. 1990 yılında İstanbul’da kurulan Ebru Nakış, fason nakış üretimiyle başladığı yolculuğunda sürekli büyüme elde etti. 1995 yılında 10 makine ile üretim yapan firma, günümüzde 200’ün üzerinde makine ve yaklaşık 950 personeliyle özellikle ihracat odaklı firmalara çözüm sağlıyor. İstanbul Mahmutbey tesisinin yanı sıra, Adapazarı’nda bir nakış tesisine ve İstanbul Haramidere’de ise bir kumaş örme birimine sahip olan firma, nakış alanındaki uzmanlığı ile oldukça rekabetçi bir güce sahip. Inditex Grubu, Levi’s, Esprit, H&M, Hugo Boss, M&S, Taha Grup gibi giyim ve moda devleriyle çalışan Ebru Nakış, zengin bir ürün ve hizmet portföyüne sahip. Firma müşterilerine; nakış, tafting patch, arma, kanaviçe, pul payet, kordone-lase, boncuk işleme, zincir işleme, süzene, lazer kesim, delikli işler ve taş yapıştırma gibi ürünler sunuyor. Nakışı tekstilin en güzel aksesuar ürünü olarak tanımlayan Ebru Nakış firma kurucusu ve sahibi Hasan Öner, sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da en büyük nakış firmalarından biri olduklarını söylüyor. Öner; “En ileri nakış teknolojileri ve kalifiye personelimizle Türkiye’nin bütün nakış üretiminin %4’ünü gerçekleştiriyoruz. Uluslararası markaların yanı sıra, bu markalar için üretim yapan giyim endüstrisindeki önemli üreticiler de bizimle çalışıyorlar. Gerek kalitemiz gerekse istenilen adetleri istenilen zamanlarda sunabilme gücümüz nedeniyle bizi tercih ediyorlar. Sipariş verildiğinde numuneleri 6 saatte, onay sonrasındaki gerçek üretimi de 12 saatte gerçekleştirebilecek bir güce sahibiz” dedi. Kadın/erkek giyimi ağırlıklı olmak üzere, bebek/çocuk giyimi ve ev tekstil ürünlerine dönük nakış üretimi yaptıklarını anlatan Öner, bu bağlamda hem Türkiye’deki güçlü markalarla çalıştıklarını hem de ihracata yönelik üretim yapan tekstil firmalarına nakışlı parçalar tedarik ettiklerini dile getirdi.

“Yolun başından bu yana Durak Tekstil ile ilerliyoruz”

Nakış üretiminde iplik kalitesinin ve renk çeşitliliğinin çok önemli olduğunu söyleyen Hasan Öner, bu konuda şunları dile getirdi; “İpliğin hem işlenirken hem de bitmiş nakış deseninde istenilen hacimde, işlenebilirlikte ve renklerde olması gerekir. İplik kopmaları nakış üretimini kesintiye uğratacağı gibi, iplik gövdesindeki bozukluklar ve renk farklılıkları desende sorunlara yol açabilir. Bütün bu sorunları yaşamamak için, 1990 yılında yola çıktığımız ilk günden bu yana Durak Tekstil’in nakış ipliklerini kullanıyoruz.” Üretim kapasitelerindeki artışa bağlı olarak nakış ipliği tedariklerinin de düzenli olarak arttığını belirten Öner, farklı uygulamalar için değişik nakış iplikleri kullandıklarını açıkladı. Öner; “Sektöre girdiğimiz dönem viskon ipliklerle nakış üretiyorduk, sonra polyester ipliklere geçiş yaptık. Durak Tekstil bu konuda güvendiğimiz bir çözüm ortağı oldu. Üst nakış ipliği olarak Polysoft 40, payet ipliği olarak Durafix 180 ve 200’ü tercih ediyoruz. Alt iplik olarak Mekik 150’yi kullanırken, mat üst nakış ipliği olarak Polystrong PP 120 ipliklerini güvenle kullanıyoruz. Kısacası, Durak Tekstil iplikleri geniş bir kullanım alanında katma değerli üretim yapmamızı sağlıyor” diye konuştu.

“Renk portföyü taleplerimizi karşılıyor ve üretimimiz kesintisiz sürüyor”

Hasan Öner, nakış ipliklerinin yüksek kalitesinin yanı sıra istenilen renk standartlarında ve tutarlılığında olmasının da kendileri için önemli olduğunu söyledi. Öner; “Bizim için önemli olan müşterilerimizin talep ettiği renkte ve dokuda nakış üretebilmek. Bunun için de iplik rengi ve hacminin belirlendiği gibi parti boyunca aynı kalması gerekiyor. Aynı türde iplikte renk farklılıklarının olması nakışta görünümü bozar ve müşteri açısından sorun yaratabilir. Durak Tekstil nakış ipliklerinde böyle bir sorun yaşamıyoruz, renk farkları yok denecek kadar azdır. Durak Tekstil oldukça zengin bir iplik ve renk portföyü ile bize nakış üretiminde güç katıyor, dolayısıyla müşterilerimizin istedikleri modelleri hızla ve hatasız olarak üretebiliyoruz” dedi. İyi bir ipliğin, bütün makinelerde aynı performansı gösterdiğini anlatan Öner, Durak Tekstil ipliklerinin farklı makinelerde aynı başarılı sonuçları sağladığını, ince/hassas ayarlar yapmaya gerek bırakmadığını dile getirdi. “Bu nakış iplikleri makine ayrımı yapmaksızın hepsinde başarıyla çalışıyor” diyen Öner, iplik nedeniyle sürekli makinede ince ayar yapmak zorunda kalmadıkları için personel verimliliğinin de arttığına dikkat çekti.

“Kaliteyi garanti eden sertifikalar işimizi rahatlatıyor”

Durak Tekstil’in ürünleri için gerekli sertifika belgelerini de sunduğunu anlatan Hasan Öner; “Biz ihracatçı müşterilere hizmet verdiğimiz için kalite başta olmak üzere ürünle ilgili çeşitli sertifikalar talep ediliyor. Durak Tekstil nakış ipliklerinin kalite ve mukavemet belgelerinin yanı sıra, çevre ve insan sağlığına zararsız olduğunu gösteren sertifikaları da bize sunuyor. Örneğin OEKO-TEX belgesi müşterilerimiz için temel sertifikalardan biridir ve Durak Tekstil nakış iplikleri için bize bunu sağlıyor. İnsan ve çevre sağlığı için zararsız olduğunu kanıtlayan bu nakış iplikleri ayrıca, renk ve parlaklık haslığı, yıkama haslığı ve ter haslığı gibi kriterlerde oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Bu sayede ürettiğimiz nakışlar ilk günden itibaren kullanımı boyunca belirlenen standartları karşılayabiliyor. Bu ise bizim için müşteri memnuniyeti demektir” diye sözlerini sürdürdü. Öner, sipariş miktarının düşük ya da yüksek olmasına bakmaksızın Durak Tekstil’in çok hızlı servis sağladığına değinerek, bu destek sayesinde yüksek stok tutmak zorunluluğunda olmadan üretim gerçekleştirdiklerini belirtti. İki firma arasında güvene dayanan bir ilişkinin ve iletişimin olduğunu kaydeden Öner, önümüzdeki dönemde de Durak Tekstil ile çalışmaya devam etmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Ebru Nakış’s colorful products come to life with Durak Tekstil threads

Ebru Nakış, providing solutions to its export-oriented customers with colorful and attractive embroidery, reliably uses Durak Tekstil threads in production. The company reaches the color variety and the high quality it desires with Durak Tekstil embroidery threads and succeeds in increasing customer satisfaction.

 Embroidery, adding value to textile products, is the most important decoration method of fashion today as in the past. Embroidery continues to be indispensable for fabric surfaces with its appeal and added value even though different colors, patterns, and structures emerge depending on the trends. Embroidery production directly affects product quality both visually and tactilely and is carried out on industrial machines with the special threads required for this. Durak Tekstil, one of the important manufacturers of industrial sewing and embroidery threads, stands out among the most important partners of embroidery manufacturers with its rich product portfolio, fast shipping, and advanced service. Ebru Nakış, one of Durak Tekstil’s customers, has been using Durak Tekstil threads in its embroidery applications since the day it was founded. Ebru Nakış was established in 1990 in Istanbul and has achieved continuous growth in its journey that started with contract embroidery manufacturing. The company that was in production with 10 machines in 1995, provides solutions especially to export-oriented companies with over 200 machines and approximately 950 staff today. The company owns an embroidery facility in Adapazarı and a fabric knitting unit in Istanbul Haramidere in addition to its Istanbul Mahmutbey facility, and has a very competitive power with its expertise in embroidery. Ebru Nakış has a rich product and service portfolio, working with clothing and fashion giants such as Inditex Group, Levi’s, Esprit, H&M, Hugo Boss, M&S, and Taha Group. The company offers its customers products such as; embroidery, tufting patch, emblem, canvas, sequin, corduroy-lase, bead embroidery, chain embroidery, strainer, laser cutting, perforated work, and stone bonding. Ebru Nakış company founder and owner Hasan Öner defines embroidery as the most beautiful accessory product of textile and says that they are one of the biggest embroidery companies not only in Türkiye but also in Europe. Öner disclosed; “We realize 4% of all embroidery production of Türkiye with our most advanced embroidery technologies and qualified personnel. In addition to international brands, important manufacturers in the clothing industry that produce for these brands also work with us. They prefer us because of our quality and our power to offer the desired pieces at the desired time. We have the power to produce the samples in 6 hours after the order is placed, and carry out the actual production in 12 hours after the approval.”

Öner explained that they produce embroidery mainly for women’s/men’s clothing in addition to baby/children’s clothing and home textile products. He stated that they both work with strong brands in Türkiye and supply embroidered pieces to textile companies aiming for export.

“We have been with Durak Tekstil since the beginning”

Hasan Öner noted that thread quality and color variety are very important in embroidery production, and expressed the following; “The thread must be in the desired volume, workability and colors both when being embroidered and in the finished embroidery design. Thread breaks will interrupt embroidery production, as well as defects in the thread body and color differences may cause problems in the pattern. We have been using embroidery threads of Durak Tekstil since the first day we set out in 1990 in order not to experience all these problems.” Öner, pointing out that the supply of embroidery threads has increased regularly due to the increase in their production capacity, explained that they use different embroidery threads for different applications. He said; “We were producing embroidery with viscose threads when we entered the sector, then we switched to polyester threads. Durak Tekstil has become a reliable solution partner in this regard. We prefer Polysoft 40 as upper embroidery thread and Durafix 180 and 200 as sequin thread. We safely use Polystrong PP 120 threads as the matte upper embroidery thread while we use Mekik 150 as the bobbin thread. In short, Durak Tekstil threads enable us value-added production in a wide range of uses.”

“The color portfolio meets our demands and our production continues uninterrupted”

Hasan Öner stated that in addition to the high quality of embroidery threads, it is important for them to have the desired color standards and consistency. He disclosed; “It is important for us to be able to produce embroidery in the color and texture demanded by our customers. For this, the thread color and volume must remain the same throughout the lot as determined. Having color differences in the same type of thread spoils the appearance of embroidery and may cause problems for the customer. We do not run into such a problem with Durak Tekstil embroidery threads, color differences are almost non-existent. Durak Tekstil empowers us in embroidery production with a very rich thread and color portfolio, so we can produce the models our customers want quickly and without errors.” Öner explained that a good thread shows the same performance in all machines and remarked that Durak Tekstil threads provide the same successful results in different machines and there is no need for fine/sensitive adjustments. Saying “these embroidery threads work successfully in all machines,” Öner pointed to the fact that the productivity of the staff increased as they did not have to make fine adjustments on the machine thanks to the thread.

“Certificates that guarantee quality make our work easier”

 Hasan Öner, explaining that Durak Tekstil also provides the necessary certificates for its products, continued his words as follows; “Various product-related certificates, especially on quality, are requested since we serve exporter customers. Durak Tekstil presents us certificates on quality and strength, as well as certificates showing that their embroidery threads are harmless to the environment and human health. OEKO-TEX certificate is one of the fundamental certificates for our customers and Durak Tekstil provides us with this certificate for their embroidery threads, for example. These prove to be harmless for human and environmental health and also give very successful results in criteria such as color and brightness fastness, washing fastness, and perspiration fastness. The embroidery we produce can meet the standards determined throughout its use from the first day in this way. This means customer satisfaction for us.”

Öner pointed out that Durak Tekstil provides very fast service regardless of whether the order quantity is low or high, stating that they carry out production without having to keep high stocks thanks to this support. He noted that there is a relationship and communication between the two companies based on trust and added that they aim to continue working with Durak Tekstil in the coming period.

#duraktekstil #ebrunakış #iplik #nakış #dikişipliği #çevre #yatırım #üretim #ihracat #kumaş