Kornit Digital sürdürülebilir tekstil üretiminin geleceğini İstanbul fuarında sergiledi

Spread the love

Türkiye ofisini hizmete alan Kornit Digital, Türkiye partneri MatTex ile işbirliği doğrultusunda hem doğrudan giysiye (DTG), hem de doğrudan kumaşa (DTF) dijital üretim yelpazesiyle talebe göre ve sürdürülebilir tekstil üretimi imkanı sunuyor.

 Sürdürülebilir, isteğe bağlı dijital moda ve tekstil üretim teknolojilerinde dünya çapında pazar lideri olan Kornit Digital, en son yeniliklerini İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Tekstil Makinaları Fuarı’nda ziyaretçilerin beğenisine sundu. İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen sektör etkinliği boyunca şirket, oyunun kurallarını değiştiren MAX teknolojisi üzerine dayalı tek adımlı, doğrudan giysiye (DTG) ve doğrudan kumaşa (DTF) dijital üretim yelpazesiyle katılımcıları bir araya getirdi.  

Kornit Digital Türkiye Ülke Müdürü Nathalie Hızveren İstanbul’daki fuarda sergiledikleri ürünler ve ziyaretçilerin ilgisi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 Uluslararası Tekstil Makinaları Fuarı’nı nasıl değerlendiriyorsunuz? Beklentilerinizi karşıladı mı?

“Öncelikle partnerimiz MatTex ile birlikte fuara katılım sağladığımız için çok mutluyuz. Bu sayede aynı endüstriden bir çok firma ile görüşme fırsatı bulduk. Pandemi süreci müşterilerimizle olan diyalogumuzu ve özellikle bir araya gelebilmemizi etkiledi. Bu süre zarfında da tekstil endüstrisinde bir takım değişiklikler oldu. Bunun yanı sıra sürdürülebilir ve susuz üretim sadece global büyük markalar için değil, aynı zamanda kendi müşterilerine en iyi hizmeti çevreden ödün vermeden gerçekleştirmek Türk tekstil endüstrisi için de çok önemli bir konu. Kornit baskı teknolojisinin en değerli özelliği ön işlem ve son işlem gerektirmemesidir ve bu çok ciddi bir fark oluşturmaktadır. Sadece çevremiz ve gelecek nesillere bıraktığımız dünya için de değil ayrıca bu uzun ve kirli prosesin sonucu olan maliyetleri de bertaraf ettiğimiz için.  Makine fuarı bize Atlas Max ve Presto S gibi iki yeniliği sektörle buluşturmamızı, aynı zamanda tekrar fuar ortamına güvenle katılımımızı sağladı. Öte yandan bu fuarda gördük ki dijital baskı ve kişiselleştirilmiş baskıya talep gittikçe artıyor. Makine üreticileri de bu değişime ayak uydurmalı. Fuar beklentilerimizi karşıladı ve bir kez daha Türkiye’yi odak ülke yapma ve Türkiye’ye yatırım yapma stratejimizi doğruladı. Kornit olarak şu anda sadece partnerimiz MatTex ile değil aynı zamanda Kornit’e bağlı iki çalışanla hem partnerimize hem müşterilerimize direkt olarak destek sunabiliyoruz. Önümüzdeki senelerde Türkiye’nin zaten güçlü olan tekstil sektöründe çok daha önemli ve stratejik bir rol oynayacağı  kuşkusuz.”

Yerel ve yabancı ziyaretçiler nasıldı? Fuar esnasında sergilediğiniz makineler hakkında geri bildirim ve ilgi hakkında neler söylersiniz?

“Müşteriler, kalite ve hızın, sürdürülebilirlikle birlikte ele alınmasına çok ilgi gösterdi. Boyalı kumaşlar üzerine beyaz baskı yapılabilmesi ve kısmi baskıda 3 boyutlu efekt yapan baskılar da ziyaretçiler tarafından oldukça beğenildi. Ürünlerimizin diğer üreticilerin ürünlerinden en önemli farkı, sürdürülebilir ve susuz üretimden faydalanan bu teknolojinin ön ve son işlem gerektirmemesi ve bu yüzden tekstilde çığır açmasıdır. Bu, Kornit’in ana avantajlarından biridir. Çevre dostu ve sürdürülebilir ürünler üretmek her zaman hedefimiz olmuştur. Ayrıca, sadece kullandığımız yeni teknolojiler ve yeniliklerle değil, aynı zamanda son teknoloji 3D baskı teknolojimizle de rakiplerimizden farklı olduğumuzu düşünüyorum. Bu yıl, tamamen yeni bir teknoloji kullanan Kornit Atlas Max adlı yeni makinemizi tanıttık. Bütün Kornit yazıcılar XDI teknolojisini kullanabilecekleri için, bu teknoloji ile beraber, pazar için yeni standartlar belirliyoruz.”

Kornit Digital exhibited the future of sustainable textile production at the Istanbul fair

 Kornit Digital, putting its Turkey office into service, offers the possibility of on-demand sustainable textile production with its portfolio of both digital direct-to-garment (DTG) and direct-to- fabric (DTF) production in cooperation with its Turkish partner MatTex.

Kornit Digital, which is a worldwide market leader in sustainable, on-demand digital fashion and textile production technologies, offered its latest innovations to the visitors at the International Textile Machineries Fair held in Istanbul. Throughout sector event at Istanbul’s Tüyap Fair and Congress Center, the company engaged attendees with its portfolio of single-step, digital direct-to-garment (DTG) and direct-to- fabric (DTF) production, based on game-changing MAX technology.

Nathalie Hızveren, Kornit Digital Country Manager of Turkey, made evaluations about the products they exhibited at the fair in Istanbul and the interest of the visitors.

How was the International Textile Machinery show? Did it fulfill your expectations?

“First of all, we are glad that we were able to join ITM 2022 with our Partner MatTex and meet companies that are in the same industry. During the pandemic we had few opportunities to talk to customers or meet them in person. The textile industry has changed in the last two years in regards of supply chain, delivery times and price settings. Also sustainable and waterless printing is also a hot topic not only for International big brands but also for the Turkish textile industry who wants to propose the best service for their customers while caring for the environment and the future of the planet. The fact that our technology eliminates pre treatment and post treatment of the printed fabrics, makes a huge difference, not only for the planet but also the costs associated with this long and polluting process. ITM 2022 has allowed us to show our new Atlas Max and Presto S and, to return to the exhibition industry gradually and confidently. In addition, we have noticed at this show that the demand for digital printing and personalized printing has increased. Now the manufacturing industry must also change and adapt to this new situation. ITM met our expectations and underlined our strategy to focus and invest in the Turkish market. Not only partnering with MatTex as our new partner but also to have two dedicated people in the country to support the partner and the customers. We see turkey as a real important region for the upcoming years.”

How was the visitors (locals&foreigners)? What was the feedback and the interest about the machines you showcased during the show?

“Customers were very interested in the fact that quality and speed are paired with sustainability. The possibility of white printing on dyed fabrics and the prints that create a 3D effect in partial printing were also highly appreciated by the visitors. The main difference between our products and those of other manufacturers is that this technology, which utilizes sustainable and water-free production, does not require pre-treatment and post-processing, hence breaking new ground in textiles. This is one of the main advantages of Kornit. It has always been our goal to produce environmental friendly and sustainable products. Furthermore, I think that we are different from our competitors not only because of the new technologies and innovations we use, but also because of our cutting-edge 3D printing technology. This year we introduced our new machine called Kornit Atlas Max, which uses a completely new technology. With this technology we are setting new standards for the market, as all Kornit printers will be able to use XDI technology.”

#MatTex #Kornitdigital #dijitalbaskı #DTG #DTF #moda #sürdürülebilirüretim #MAXteknolojisi #susuzüretim #Kornit Atlas MAX