EPA AKIN / OGÜN ÖZOL

Spread the love

Mısır Fuarı’nda, ziyaretçiler tarafından ilgi gören ürünleriniz ve yeniliklerden bahseder misiniz?

“Mısır fuarında bayimizin standın da bulunan EPA marka makinelerimizin dışında kendi standımızda Toria markamız olan dikişsiz teknoloji makinelerimizi sergiledik. Her iki grupta olan makinelerimize gösterilen ilgiden gayet memnun kaldık.”

Mısır pazarını ve fuarın performansını genel olarak nasıl buldunuz?

“Firma olarak Biz 2003’den beri Mısır’da bulunuyoruz. En son katıldığımız fuar daha önceden tahmin ettiğimiz gibi beklentilerimizi karşıladı. Fuar performansı olarak özelikle Afrika kıtası ağırlıklı olmak üzere tahmin ettiğimiz lokasyonlardan müşterilerimiz ile buluşma ve yeni makinelerimizi tanıtma imkanı bulduk.”

EPA AKIN / OGÜN ÖZOL

Could you mention your products and innovations that attracted the attention of visitors at the Egypt Fair?

 At the Egypt fair, we exhibited our Toria brand, seamless technology machines, at our own stand in addition to our EPA brand machines at our dealer’s stand. We were very pleased with the interest shown to our machines in both groups.”

 How did you see the Egyptian market and the performance of the fair in general?

“As company, we have been in Egypt since 2003. As we predicted, the last fair we attended met our expectations. As for the fair performance, we had the opportunity to meet with our customers and introduce our new machines from the locations we anticipated, especially in the African continent.”