Glengo Teknoloji gücünü Lectra Türkiye ile birleştiriyor

Spread the love

Lectra, Türkiye’deki tek Gerber çözüm ortağı Glengo Teknoloji (Glengo) ile güçlerini birleştiriyor. Lectra Türkiye, Glengo Lectra Teknoloji olacak ve Lectra grup ürün portföyünün tümünün satışından sorumlu olacak. İki organizasyon büyüyen Türkiye pazarında Lectra’nın işini geliştirmek üzere birleşmiş oluyor.

Lectra, Türkiye’deki tek Gerber çözüm ortağı Glengo Teknoloji (Glengo) ile güçlerini birleştiriyor.  Lectra Türkiye ve Glengo’nun bir araya gelmesi her iki organizasyona Türkiye, Orta Asya ve Orta Doğu pazarlarında gelişme ve müşterilere daha iyi hizmet verme olanağı sağlamaktadır. Lectra Türkiye, Glengo Lectra Teknoloji olacak ve Lectra grup ürün portföyünün tümünün satışından sorumlu olacak. Bu birleşme, Lectra’nın Haziran 2021’de Gerber Technology’i (Gerber) almasından sonraki mantıklı adımdır. Glengo 1986 yılında kuruldu. İstanbul merkezli şirket kuruluşundan bu yana Gerber çözümleriyle ilgili satış, kurulum, eğitim ve satış sonrası faaliyetlerini yürütmekteydi. 120’nin üzerindeki çalışanıyla İstanbul’daki merkez ofisi dışında, Glengo’nun Adana, Ankara, Bursa, Denizli, İzmir, Kayseri, Malatya, Ordu, Urfa, Sivas ve Tokat’da ofisleri var. Glengo esas olarak Türkiye ve Orta Asya pazarlarına servis vermektedir. Bunun yanı sıra, Gerber çözümlerinin Bulgaristan, Moldova, Romanya ve Balkanlardaki Türk şirketlerine satış işlemlerini de yürütür. Glengo kurucusu ve şimdi Glengo Lectra Teknoloji Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Aykut Vural “Üst düzey ürünler, teknik servis ve destek sunarak 36 yıllık tecrübemizin avantajıyla çok müşterimiz olmasının gururunu yaşıyoruz. Lectra organizasyonunun bir parçası olmak bize operasyonlarındaki dijital dönüşümü hızlandırmak üzere müşterilerimize yardımcı olma ve Lectra’nın Endüstri 4.0 tabanlı son teknoloji ürünlerini sunma olanağı sağlayacak” ifadesini kullandı. Türkiye, dünyadaki en büyük altıncı giyim tedarikçisi olarak bilinmektedir. Gelişmekte olan yerel endüstriye ek olarak, bir çok uluslar arası marka üretim ekosistemlerini Türkiye’ye taşımayı düşünmektedir. Tedarik problemleri moda endüstrisini olumsuz etkilemeye devam ettikçe, yükleme maliyetleri en büyük maliyet kalemi olmaktadır. Bu nedenle, uzmanlara göre moda ve giyim sektörünün %71’I, 2025 itibariyle yakın coğrafya üretimlerini arttırmayı planlıyor. Türkiye, özellikle Avrupa ülkeleri için yakın coğrafya üretimde en umut verici üç yerleşimden biri olarak gözükmektedir. Lectra Başkan Yardımcısı Jerome Viala “Glengo ile güçlerimizi birleştirmek, Lectra’ya işimizin geliştiği bir ülkede pozisyonumuzu kuvvetlendirmek ve Glengo ekiplerinden yararlanma olanağı sağlayacaktır” dedi. Lectra Türkiye’nin işlemi Glengo varlıklarının 4 milyon Euro bedelle alımını ve Glengo Lectra Teknoloji’de %25’lik bir pay vermeyi içermektedir.

Glengo Teknoloji joins forces with Lectra Turkey

Lectra is pleased to announce Glengo Teknoloji (“Glengo”), the exclusive distributor of Gerber solutions in Turkey, will join forces with Lectra Turkey. Lectra Turkey will become Glengo Lectra Teknoloji and distribute the entirety of the Lectra Group’s product portfolio. The two organizations will combine to develop Lectra’s business in the booming Turkish market

Lectra is pleased to announce Glengo Teknoloji (“Glengo”), the exclusive distributor of Gerber solutions in Turkey, will join forces with Lectra Turkey. Bringing Lectra Turkey and Glengo together provides an opportunity for both organizations to expand their footprint in Turkey, the Central Asian and Middle Eastern markets and better serve their customers. Lectra Turkey will become Glengo Lectra Teknoloji and distribute the entirety of the Lectra Group’s product portfolio. This union is the logical next step after Lectra’s acquisition of Gerber Technology (“Gerber”) in June 2021. Glengo was established in 1986. The Istanbul-based company has been providing sales, installation, training and after-sales services for Gerber solutions since its founding. Apart from the head office in Istanbul, Glengo has offices in Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Izmir, Kayseri, Malatya, Ordu,Urfa,Sivas and Tokat with over 120 staff members. Glengo primarily serves the Turkish and Central Asian markets. It also sells Gerber solutions to Turkish companies in Bulgaria, Moldavia, Romania and the Balkans. “We are proud to have more customers benefiting from our 36 years of experience in providing top-tier solutions, technical assistance and support. Being part of Lectra’s organization gives us access to Lectra’s state-of-the-art offers, based on Industry 4.0 technology, which will enable us to help our customers to accelerate the digital transformation of their operations,” states Mehmet Aykut Vural, founder of Glengo and now Chairman and CEO of Glengo Lectra Teknoloji. Turkey ranks as the sixth-largest apparel supplier in the world. In addition to the flourishing local industry, many international brands are considering moving their manufacturing ecosystem to Turkey. As supply disruptions continue to hit the fashion industry, shipping costs are becoming the biggest cost driver. Therefore, 71% of fashion and apparel companies are planning to increase their nearshoring share by 2025, according to experts. Turkey is one of the top three most promising locations for nearshoring, especially for European countries. “Joining forces with Glengo will allow Lectra to reinforce its position in a country where our business is growing, and benefit from the Glengo teams’ excellent knowledge of the regional market and their technological expertise.” says Jérôme Viala, Executive Vice President of Lectra. The transaction consists in the acquisition by Lectra Turkey of the business assets of Glengo for approximately 4 million euros and 25% of shares in Glengo Lectra Teknoloji.

#glengo #lectra #işbirliği #moda #tasarım #hazırgiyim #teknoloji #gerber #organizasyon #tedarik #dijitaldönüşüm #destek #teknikservis