İzmir, tekstilcileri karşılamaya hazır

Spread the love

2020’nin başından beri, uluslararası fuar sektörü, koronavirüs pandemisinin oluşturduğu büyük zorluklarla karşı karşıya geldi. Fuarlar kapatıldığında, her sektör için müşteri ilişkileri kurmak ve sürdürmek ve satış üretmek için çok önemli olan pazarlama, iletişim, sipariş ve ağ oluşturma platformları neredeyse ortadan kayboldu. Ekonominin aynaları olarak bilinen fuarlar, pandemi koşullarının hafiflemesi ile yeniden ön plana çıkmaya başladı. Şimdi ekonominin dengeleyicileri olarak rollerini yeniden üstlenmeye hazırlanıyorlar. Fuarlar, ticareti geliştirmek için önemli unsurlardan bir tanesidir. Normalleşme ile konfeksiyon ve tekstil sektörü ihracatta parlak dönemlere geri dönüyor.

Konfeksiyon makineleri ve moda sektörünü buluşturacak olan Fashion Tech ve Fashion Prime fuarları İzmir’de canlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen ve sektörün tüm bileşenlerini buluşturan Fashion Tech ve Fashion Prime fuarları, 15-17 Eylül tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek. Fuarda, hazır giyim ve konfeksiyon üretiminde kullanılan makine ve teknolojilerin yanı sıra tekstil makineleri ile tekstil baskı teknolojileri sergilenecek.

Fashion Tech ve Fashion Prime Fuarları’yla birlikte hazır giyim sektörü, birbirinden özel etkinliklerle dolu bir fuar geçirecek. Hem Türkiye, hem de dünyadan gelecek hazır giyim profesyonellerinin buluşma noktası İzmir olacak. Moda ve hazır giyim sektörünün ihtiyaç duyduğu ürünleri üreten ve bu ürünlerin ticaretini yapan tedarikçileri bir araya getirerek, ticari bağlantılar kurulmasına aracılık etmeyi amaçlayan fuarlar, yapılacak ikili iş görüşmeleriyle de sektörün ihracatına büyük katkı sağlamayı hedefliyor. Emek yoğun üretimle istihdam ve ihracatın lideri tekstil ve hazır giyim sektörü desteklendiği ve doğru yönlendirildiği takdirde yüksek katma değerli üretimle fark oluşturacak potansiyele ve vizyona sahip bir sektördür. Burada önemli olan üretmek, istihdam sağlanacak ortamın sağlanmasıdır. Bu ortam sağlandığı takdirde Türk sanayicisi her zaman yatırım yapacaktır.

Ticari görüşmelerin yanında katılımcılar, fuara özel tasarımlarını, solo ve karma defilelerin düzenleneceği podyumda ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Moda ve teknoloji endüstrisinden firmalar en son ürün gelişmelerini ve çözümlerini fuarda sunacak. 4. Fashion Prime ve Fashion Tech Fuarı pandemi koşulları gereklerine uygun TSE güvenli hizmet belgesi kapsamı ile düzenlenecek.

#fashiontech #fuarizmir #pazarlama #konfeksiyonmakineleri #yatırım #üretim #fuar #moda #hazırgiyim #tekstil #aksesuar #fashionprime