Kanmak Makina

Spread the love

2017 yılını firmanız ve sektör açısından değerlendirebilir misiniz?

“1980 yılında kurulan Kanmak, uluslararası alanda bilinen, tanınan ve ürünlerine güvenilen bir firma olmayı başarmış bulunuyor. Dünyada 2017 yılında yaşanan ekonomik ve siyasal belirsizliklerin her sektöre olduğu gibi tekstil makine sektörüne de olumsuz yansımaları oldu. 2017 yılında zor da olsa hedeflerimize ulaştığımızı söyleyebilirim. 2017 senesinde ekonomik gelişmeler ile doğru orantılı bir şekilde sektörümüz ve firmamız da pozitif bir ivme yakaladı.  Firmamız yurt içi ve yurt dışında beklediğimiz ciroya ulaşmıştır. Her geçen sene kalitemiz ve yenilikçi ürünlerimizle hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Kanmak olarak her sene bir öncekinin üzerine yeni hedefler koyarak ilerliyoruz. Sonuç olarak markamızı daha ileriye taşımaya gayret ediyoruz. Konvansiyonel üretimin dışında yenilikçi ürünlere ağırlık verdik.

Dünyadaki siyasi ve ekonomik gelişmeleri de dikkate alarak değerlendirecek olursak firmanız, sektör ve ülke açısından 2018 yılı için neler söylemek istersiniz?

“Tekstil sektörü Türkiye’de geçmişten beri en çok istihdam ve katma değer oluşturan alanların başında geliyor. Artık ülkemizde dünya standartlarına uygun, yüksek kalitede makineler üretilmekte ve satış sonrası servis hizmetleri de yine aynı şekilde uygulanmaktadır. Tüm tekstil sektörleri birbirine bağlı çalışmak durumundadır. Kaliteli makineden kaliteli ürün çıkacaktır. Bu yıl şirketimizi yurt dışında daha çok tanıtıp ihracatımızı arttırmayı hedefliyoruz. Her yıl gelişmek, büyümek, yenilenmek hedeflerimiz arasındadır. Yapmış olduğumuz yeni yatırımlarla hem ürün gamımızı genişletiyoruz, hem de yeni teknolojileri ülkemize getiren teknolojik bir firma olma yolunda ilerliyoruz. Netice olarak, katma değeri yüksek ürünleri geliştirmemiz, markalar oluşturmamız ve bunları doğru pazarlara sunmalıyız. Biz kendimizi sürekli yenileyip, geliştirmeye çalışıyoruz.”

#kanmakmakina, #ayındosyası, #MustafaKan