Texhibition İstanbul’da ARTA Tekstil rüzgarı

Spread the love

Sürdürülebilir üretim anlayışıyla dünyanın önde gelen hazır giyim üreticilerine yüksek kalitede mamul dokuma ve örme kumaşlar sunan ARTA Tekstil, geniş ürün gamını Texhibition İstanbul’da sergiledi. 6-8 Mart 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar merkezi’nde gerçekleşen fuarda ARTA Tekstil kamuflaj ürünleriyle öne çıktı.

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB) İstanbul Ticaret Odası (İTO) iş birliği ile sektörü buluşturduğu Texhibition İstanbul Kumaş, İplik ve Tekstil Aksesuarları Fuarı’nın dördüncüsü 6-8 Mart 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Fuarın organize edildiği ilk yıldan bu yana düzenli olarak katılım gösteren ve dünyanın önde gelen hazır giyim üreticilerine yüksek kalitede ürün sunan ARTA Tekstil, bu yıl fuarda hem yeni ürünlerini tanıttı, hem de iş birliği gerçekleştirdiği markalarla bir araya gelme fırsatı buldu. Kumaş ve konfeksiyon yan sanayi firmalarının katılımıyla gerçekleşen fuara Avrupa Birliği ülkeleri, İngiltere, ABD, Kuzey Afrika ülkeleri ve Ortadoğu başta olmak üzere birçok ülkeden nitelikli alıcılar katılım sağlarken ARTA Tekstil fuarda; savunma sanayi için tasarlanan kamuflaj ürünleri arasında, gece görüş kameraları ile görünmeyen Infrared Reflective (IRR) özellikli kumaşlarını ziyaretçilerine sundu.

Yeni iş birliklerine zemin hazırladı

ARTA Tekstil dört yıldır düzenli olarak Texhibition İstanbul’a katılım gösterirken fuarın her yıl uluslararası niteliğini artırdığına değinen ARTA Tekstil kurucu ortağı Tamer Nalbant, “Sektörümüz için tüm fuarları önemsiyoruz. Bu yıl Texhibition İstanbul’a dördüncü kez katıldık. İş birliği gerçekleştirdiğimiz markalarla ilişkilerimizi canlı tutmak açısından fuarı önemsiyoruz, burada yeni bağlar kurma fırsatı yakaladık. Fuara özellikle  İspanya, İngiltere, Hollanda, Ukrayna, Romanya, Fas, Tunus, Lübnan, ve Mısır’dan gelen nitelikli ziyaretçilerin olması önemliydi. Fuarın her yıl ziyaretçi sayısını artırması bize katkı sağlıyor.

Fuarda bu yıl özellikle savunma sanayinin talep ettiği özel karışımlı, yüksek dayanıklılığa sahip kamuflaj ürünlerimizi ön plana çıkardık. NATO standartlarında sunduğumuz ürünlerin arasında, gece görünmeyi engelleyen özel IRR kaplama ve baskılı  kumaşlarımızı da sergiledik. Bunun yanı sıra fashion alanında  casual giyim için kullanılan kumaşlar, örme kumaşlar, üst grup ( gömlek-bluz vs.)  kullanımına yönelik kumaşlar ve non-denim kumaşlar da standımızda sektör ilgilileri ile buluştu” dedi.