Titbas Fermuar bir dünya markası

Spread the love

Türkiye ve dünyada güvenilir ve tercih edilen fermuar markası olmayı hedefleyen Titbas Fermuar, kalite ve sürdürülebilirliği ön planda tutuyor.

Titbas, 45 senelik tecrübeye sahip Türkiye’nin en eski fermuar imalatı olarak hayatına başlayıp hala Türkiye’nin en büyük, tamamen yerli fermuar markasıdır (TIT). İhracat seviyesi yüksek, öncelikle Türkiye ekonomisine ve istihdamına destek sağlayan firmanın hedefi bu vizyon ile geleceğe hizmet etmektir. TITBAS Tekstil Ve Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Can Aras, tüm dünyayı etkisi altına alan ve güncelliğini koruyan Covid-19 ve sektörün durumu ile ilgili sorularımızı cevaplandırdı.

Korona sonrası Türkiye’de ve dünyada sektörü nasıl bir gelecek bekliyor. Öngörüleriniz nelerdir? Firma olarak nasıl bir yol haritası izleyeceksiniz?

“Firmamız Korona virüsü sonrası Türkiye’nin daha güçlü bir Tekstil ve Konfeksiyon sektörüne sahip olacağına inanmaktadır. Firmamız bu gelişim için gerekli adımları atmakta ve atmaya devam edecektir, amacımız Korona öncesinde olduğu gibi müşterilerimize iyi hizmet verebilmektir. Kaliteli üretim bizler için vazgeçilmez bir gerçeklik, bu sayede hayatımızı sürdürüyoruz. Bu bilinç ve inançla her zaman kendimizi geliştirmek için gerekli adımlar atılacaktır.”

Bundan sonraki süreçte pazarlama ve tanıtım konusunda ne tür yenilik ve değişimler bekliyorsunuz? Koronavirüs hazır giyim şirketlerinin çalışma koşullarını nasıl etkiledi?

“Pazarlama ve tanıtım çok önemli, bu konuda farklı metotlar izliyoruz. Pandemi döneminde kriz zamanı gerçek partnerleri ve doğru yönetim yapabilenleri gösterdiğine inanmaktayız. Titbaş, bu dönemde hiçbir müşterisini yarı yolda bırakmamak için ilk günden tedbirleri üst seviyede tutarak mevcutta olan ve sonrasında gelen her siparişi ulaştırdı. Hybrid modellerle çalışma şekillerimizi gerektiğinde adapte ettik, bu sayede müşterilerimize bu dönemde elimizden geldiğince en iyi şekilde destek verdik.”

Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 sürecinde devletin sunduğu destek paketlerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Sektörel bazda önereceğiniz tedbirler var mı?

“Korona virüsü bütün dünyayı olduğu gibi bizleri de etkilemiştir, fakat bu bizleri yavaşlatmamış kendimizi güçlendirmek için bir test olmuştur, olmaya da devam etmektedir. İnancımız Türkiye tekstil sektörü için doğru yönetilirse pozitif etkileri olabileceği yönündedir. Devlet destekleri bizler için bir nefes oldu, desteklerin devam etmesi önemlidir.”

İlave etmek istediğiniz başka konu varsa ekleyiniz.

“Markalaşma çok önemli ve kolay marka olunmuyor. Türkiye’nin markalarının, olan değerini fark edebilmek ve birlikte büyütmek çok önemli. Bütün sektör için zor dönemler oluştu, bunu ancak birlikte aşabiliriz, birlikten güç doğar.”

 

#titbas #fermuar #aksesuar #sürdürülebilirüretim #markalaşma #pazarlama #fuar #kalite