Tri Elektronik Inkprint yöntemi ile markanızı kalıcı hale getiriyor

Spread the love

Inkprint, tekstilde etiketsiz markalama ve yıkama talimatı baskısı, başlıca dikişsiz giyim, iç giyim, penye, t-shirt, gömlek, çorap, spor giyim, mayo ve şapka gibi bitmiş ürünlerin sevkiyatından hemen önce uygulanabilen bir yöntemdir. Inkprint baskı makinalarının kumaş üzerine doğrudan ve kalıcı baskı yapabilmesi ile tekstil sektöründe etiket dikimi gerekliliği artık ortadan kalkmıştır. Inkprint Etiketsiz Markalama yıkamaya, esnemeye ve sürtünmeye dayanıklıdır ve kumaşta parlama yapmaz. Ürüne tek renk ve iki renk olarak baskı yapılabilir. Önemle altını çizmek istiyorum ki; tüketicinin her geçen gün daha da bilinçlendiği ve büyük bir hassasiyetle ile yaklaştığı sağlık konusuna biz de büyük önem vermekteyiz. Inkprint Etiketsiz Markalama yönteminde kullandığımız temel ürünümüz özel tekstil mürekkepleridir. Mürekkeplerimiz, RoHS direktiflerine ve Toy standartlarına uygun olarak üretilmiştir, bünyelerinde ağır metaller ve insan sağlığını tehdit eden zararlı maddeler içermemektedir. Kullanıcıya temas etmesinde hiçbir sakınca yoktur, zarar vermez ve hiçbir şekilde kanserojen madde de içermez. Bununla ilgili olarak tüm test raporları ve deklarasyonlar da elimizde mevcut bulunmakta. İsteyen firmalara bu belgeleri sunmaktayız. Ürün üzerine baskı yapıldıktan sonra teste gönderildiğinde OEKOTEX testlerinden de geçebilmektedir. ECO PASSPORT sertifikasyonuna sahip mürekkepler de bulunmaktadır.

‘HIZLI BASKI İLE DÜŞÜK BASKI MALİYETİ’

Inkprint Etiketsiz Markalama yönteminin kullanıcıya sağladığı çok sayıda avantaj var. Ben kısaca bunların öne çıkanlarından bahsedeyim. Öncelikle, bu makinenin kullanımı zamandan ve işçilikten tasarruf sağlamakta. Örneğin, bir günlük baskı sürecini ele alalım. Sabah, baskıya başlamadan önce, boya gibi gerekli ekipmanların hazır hale getirilmesi için yaklaşık on dakikalık bir hazırlık süreci var. Bu süreçten sonra eğer marka, beden veya içerik değişikliği yapılmayacaksa, gün sonuna kadar baskı faaliyetine devam edebiliyorsunuz. Baskının hiçbir bekleme, kuruma gibi süreci bulunmuyor. Dolayısıyla operatörün profesyonelliğine de bağlı olarak saatte yaklaşık 800 ila 1200 adet ürüne baskı uygulayabiliyorsunuz. Bu da bir gün dahilinde molalar ve duruşlarla birlikte 5.000-8000 adet ürün baskısı gibi yüksek bir üretim hızının gerçekleşmesi anlamına geliyor.

‘SADECE 5-6 AY İÇERİSİNDE SATIN ALDIĞINIZ MAKİNEYİ AMORTİ EDEBİLİRSİNİZ!’

Makinemizin fiyatı, opsiyonlu aksesuarların ilave edilmesi veya çıkarılması halinde ortalama 2.950 Euro ila 3.880 Euro aralığında değişiyor. Maliyet, zaman ve işçilikten sağladığı tasarrufu düşünürsek, belli bir sermaye ile kullanıcıyı kısa vadede kara geçirecek bir makine olduğunu söyleyebilirim. Şöyle düşünün; ortalama büyüklükte sürekli ve seri çalışan bir atölyenin günlük üretimi 5.000-5.500 adet parça civarındadır. Ve tek bir inkprint makine ile günlük ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bunun yanında etiket dikme zamanı kaybetmedikleri için dikiş hızları da artar, bir personel boşa çıkar. Yaklaşık 120 bin adetlik aylık üretimle 5-6 ay içerisinde almış olduğunuz makineyi amorti edebilirsiniz.

Tri Elektronik makes your brand permanent with Inkprint method

Inkprint is an tagless printing and washing instruction printing method in textile which can be applied just before shipment of finished products such as seamless clothing, underwear, combed, t-shirt, shirt, socks, sports wear, swimwear and hat. The need for sewing labels in the textile sector has been eliminated with the fact that inkprint printing machines can print directly and permanently on the fabric. Inkprint Labelled Marking is resistant to washing, flexing and rubbing and does not shine on the fabric. The product can be printed in one color and two colors. I would like to underline that; we pay great importance to the health issue where the consumer becomes more aware and approaching with great sensitivity. Special textile ink is our main product in Inkprint Labeling Marking method. Our inks are manufactured in compliance with RoHS directives and Toy standards, and contain no heavy metals or harmful substances threatening human health. There is no harm in contacting the user, it does not harm and it does not contain any carcinogenic substances. We also have all test reports and declarations. We provide these documents to companies who want. After printing on the product, it can pass OEKOTEX tests when sent to the test. Inks with ECO PASSPORT certification are also available.

With fast printing, low printing cost’

Inkprint Unlabeled Marking has many advantages to the user. Let me briefly talk about these highlights. First of all, the use of this machine saves time and labor. For example, consider a one-day printing process. In the morning, before printing, there is about ten minutes of preparation for the necessary equipment, such as paint. After this process, if the brand, size or content will not change, you can continue printing until the end of the day. The printing has no waiting or drying process. Therefore, depending on the professionalism of the operator, you can print approximately 800 to 1200 products per hour. This means a high production rate, such as 5,000-8,000 product prints, with breaks and downtime within a day.

 ‘You can pay off the machine you bought in just 5-6 months!’

The price of our machine varies between 2,950 Euro and 3,880 Euro if optional accessories are added or removed. Considering the savings in cost, time and labor, I can say that it is a machine that will make the user profit in the short term with a certain capital. Consider like this; the daily production of an average sized continuous and serial workshop is around 5,000-5,500 pieces. And they can meet their daily needs with a single inkprint machine. In addition, sewing speeds are increased because they do not lose time to sew labels, and a staff is wasted. With a monthly production of approximately 120 thousand units, you can pay off the machine you bought in 5-6 months.

#trielektronik#inkprint#giyim#etiket#