Yüksek hacimli pastal yerleştirme ile kural bozan yenilik

Spread the love

Moda, otomotiv ve mobilya pazarlarındaki markalar, üreticiler ve perakendeciler için entegre yazılım, donanım ve kumaş kesim teknolojileri gibi endüstriyel çözümler üreten  Lectra, yeni çözümü ‘Flex Offer by Lectra’’yı  moda dünyasının hizmetine sunuyor. 

Müşterilerin çözümlere uygun fiyat ve ödeme koşulları ile erişimini sağlamak amacı ile  SaaS çözümlerinide portföyüne dahil eden Lectra, Flex offer ile yüksek hacimli pastal yerleştirmeye yönelik benzersiz bir verimlilik sunarken, üreticilerin yeni pazar zorluklarına yanıt vermesine yardımcı olmayı hedefliyor.  Giyside kumaş maliyetinin %70’ini oluşturduğu gerçeği ile kumaşta yapılacak tasarrufun kar marjlarının korumasına ve hatta arttırılmasına yönelik geliştirdiği bu yeni çözüm, bulut bilgi işlem gücünü kullanarak, müşteri siparişlerinin teslimini saatte bir kaç yüz pastal hazırlayarak hızlandırıyor.

Tüketiciler artık daha talepkar 

Bugün tüketiciler, hem mağazada hem de online alışveriş yaparken her zamankinden daha fazla seçenek arıyor. Yeni dönemde çeşitlilik ve farklılaşma ihtiyacı içerisinde olan tüketiciler, üreticileri ve markaları koleksiyonlarını daha sık yenilemeye zorluyor. Tasarımcılar ve üreticiler, bu karmaşık talep dünyasına daha özel baskı veya koleksiyonlarının sayısını arttırarak ve daha kısa sürelerde teslim sağlayarak cevap vermeye çalışıyor. Tüm bu taleplerin yanı sıra, özellikle sürdürülebilir bir çevre bilincinde olan, üretimde ekosistemin korunmasına karşı duyarlılık kazanan bir tüketici bilinci de doğuyor.

Mükemmel çözümü arayan üreticiler  

Bu yeni talepler, her modelden daha küçük miktarlarda üretim yapan, ürün çeşitliliğini arttıran ve siparişlerde çevik olması gereken üreticiler için oyunu değiştiriyor. Ek olarak, markalardan hızlı üretim1 için artan bir talep mevcut ve bu da yüksek düzeyde yanıt vermeyi gerektiriyor. Kar marjlarını korumak için üreticiler, ne kadar malzemeye ihtiyaç duyduklarını kesin doğrulukla bilmek istiyor. İş akışlarını en uygun hale getirmeye çalışıyor, faaliyetlerindeki yoğunluklarla başa çıkmaya çalışırken darboğazları da önlemelerini sağlayan bir sisteme ihtiyaç duyuyor.

Flex Offer by Lectra: Size özel bir çözüm 

Flex Offer by Lectra, fiyatlandırmadan  ve malzeme siparişlerinden üretime kadar her adımda malzeme tüketiminin yönetimini optimize eden, bulutta barındırılan otomatik pastal yerleştirme çözümü olarak bu ihtiyaçlara cevap veriyor.  Bu çözüm, ihtiyaç duyulan kumaş miktarını belirleyip, hem daha fazlasını hem de daha azını önleyerek, müşteri isteklerine uygunluğu garanti ediyor. Otomatikleştirilmiş, bulut destekli işlem gücü, önemli ölçüde tasarruf sağlıyor. Bu çözümün dahili algoritmaları tüm pastal yerleştirme isteklerini aynı anda işleyip , bilgi işlem kapasitesiyle sınırlı olmayan üreticiler için zamandan tasarruf sağlıyor.

Üç özelleştirilmiş  modül 

Flex Offer, sürecin her adımı için tüm işlevlere sahip: Maliyetlendirme ve RFQ, tedarik ve üretim (Flex Nest Cost & Bid, Flex Nest Procurement, Flex Nest Production). Bunun için üç modül geliştirilmiş:  en fazla sayıda pastal işleyen ve hız ile malzeme verimliliği arasında bir denge sunan  standart mod;  belirli üreticilerin ihtiyaç duyduğu hızı dakikalar içinde sağlayan acil mod ve en pahalı kumaşlar veya bir siparişin büyük hacimli pastalları için maksimum malzeme tasarrufu sağlayan  stratejik mod.Üç modül, işlenen pastalların hacmini optimize ediyor, aciliyet ve istenilen verimliliğe göre öncelik vermek için aynı anda kullanılabiliyor. Son olarak, açıklık ve müşterilerimizin birlikte çalışabilirlik konularını da ele alarak, Flex Offer by Lectra, Kalıp Çevirme modülünü kullanarak diğer bilgisayar destekli tasarım (CAD) çözümlerinden belirli kalıp oluşturma dosyalarını dönüştürülebiliyor. Lectra’dan Pazarlama ve İletişim Sorumlusu Céline Choussy “Moda üreticileri için özel olarak tasarlanmış yeni teklifimiz olan Flex Offer by Lectra için büyük hedeflerimiz var. Bu çözüm, tüm iş zorluklarını hesaba katarak; bulut teknolojisi, nesnelerin interneti ve yapay zekayı kullanarak uzmanlık ve performans sunuyor. Sektördeki üreticilerin malzeme israfının önüne geçip kar marjlarını artırma fırsatı veriyor diye belirtiyor.

#Lectra #Flex offer #yazılım #kumaşkesim #endüstriyelçözümler #Céline Choussy #moda #tekstil #otomotiv #tasarım #pastal