Durak Tekstil, İstanbul Hazır Giyim Konferansı’nda yerini aldı

Spread the love

16. İstanbul Hazır Giyim Konferansı’na katılan Durak Tekstil, akıllı tekstilleri ve giyilebilir teknolojileri mümkün kılan iletken ipliklerinin yanı sıra, sürdürülebilirlik odaklı vizyonuyla da dikkatleri üzerine çekti.

Önde gelen endüstriyel dikiş ve nakış iplikleri üreticisi Durak Tekstil, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) tarafından düzenlenen 16. İstanbul Hazır Giyim Konferansı’na sponsor olarak destek verdi. 2 gün boyunca Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen etkinliğin ilk gününde önemli sunumlar ve oturumlar gerçekleşirken, ikinci günde firmalar B2B görüşmelerde bulundu.

Hazır giyim sektörünün bütün tedarik zincirini buluşturan bu etkinliğe stant sponsoru olarak katkı sağladıklarını söyleyen Durak Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü Yiğit Durak, konferansın gördüğü ilgiden ve sektörle bir araya gelmekten memnun olduklarını söyledi. Etkinlikte sektör için önemli konu başlıklarının ele alındığını belirten Durak, ikinci gün stantlarında gerçekleştirdikleri iş görüşmelerinin de kendileri için tatmin edici olduğunu açıkladı. Conductive (İletken) başlıklı özel tema ile stantlarını ve ürün sunumlarını hazırladıklarını belirten Durak sözlerini şöyle sürdürdü; “Durak Tekstil olarak farklı sektörlere hitap eden oldukça geniş bir ürün gamına sahibiz. Hazır giyim ve konfeksiyon segmentleri bizler için büyük bir potansiyele sahip. Hazır giyim alanından daha fazla pay alabilmek için sektörün tüm bileşenlerine AR-GE ile geliştirdiğimiz yenilikçi ürünleri sunmaya odaklandık. Bunun için sanat, teknoloji ve doğa olmak üzere üç saç ayağından oluşan ürün perspektifimizi burada bir kesişim noktası olarak fonksiyonellik ile sunduk. Ürünlerimizin fonksiyonel özelliklerini başta üreticilere olmak üzere, tasarımcılar ve akademi dünyasıyla paylaştık.”

Bir iplik üreticisi olarak hazır giyim ve moda dünyası ile buluşmanın markalaşma çalışmalarına da olumlu yansıdığını dile getiren Durak, Ar-Ge çalışmalarının teknik ürünler segmentinde yeni bir yol açtığını kaydetti. Durak; “Marka bilinirliğimizi artırırken sadece standart ipliklerdeki kalitemizle değil, inovasyon gücümüzle de öne çıkmak istiyoruz. Son yıllarda en çok konuşulan konuların başında akıllı tekstiller ve giyilebilir teknolojiler geliyor. Bu yeniliklerin olmazsa olmazı ise iletken ipliklerdir. Bu konuda yaptığımız çalışmaların meyvesi olan Silver Pro ipliğimiz dijital çalışmalar için bir altyapı oluşturacaktır. Bu ipliğimiz sektörün daha fazla katma değerli gelişimi için temel taşlardan biri olacak ve endüstri profesyonelleri birçok farklı yeni uygulama alanını keşfedebilecekler” dedi.