Sınırları dijital pazarlama ile kaldırın

Spread the love

Dijital pazarlama kanalları, sahip oldukları doğru veri analizi gücü ile kurumların stratejilerini değiştiriyor ve onları başarıya götürüyor.

Günümüzde pazarlamacılar müşterilerini tanımak ve anlayabilmek için yoğun bir mesai harcıyorlar. Ancak, Acquia’nın kullanıcı deneyimi eğilimleri üzerine yaptığı araştırma, pazarlamacıların gösterdikleri çabanın karşılığının alınmasının epey zor olduğuna işaret ediyor. Acquia’nın araştırmasına göre, pazarlamacılar müşterilerini olabilecek en üst seviyede tanımıyor. Acquia tarafından ortaya konan verilere göre, pazarlamacılar müşterilerinin yüzde 61’inin kendilerini tanıması gereken markaların tanmadığını hissediyor. Türkiye’nin önemli e-ticaret altyapı sağlayıcılarından IdeaSoft, müşterilerinin dijital pazarlama araçları ile rekabet içerisinde bulundukları pazarı ve hedef kitlelerini olabilecek en üst seviyede tanıyabilmek ve onların ihtiyacına özel çözümler geliştirebilmek için, EG Bilişim Teknolojileri ile birlikte çözüm ortaklığı yapmaya karar verdi. Sayıları 10 bine ulaşan IdeaSoft müşterileri, bu çözüm ortaklığı sayesinde konusunda uzman bir ekip üzerinden dijital pazarlama araçlarını kullanma fırsatını yakaladı.

DİJİTAL PAZARLAMA SINIRLARI KALDIRIYOR

Dijital pazarlamanın kurumlar için sağladığı imkanlardan bahseden EG Bilişim Teknolojileri CEO’su Gökhan Bülbül: “Eskiden kurumların başarılarını ölçebilmek için elimizde üretilen ürün miktarı ve maliyet hesabı gibi sınırlı bilgiler vardı. Müşterilerimizi ise tanımamız çok daha kısıtlı imkanlara bağlıydı. Dijital pazarlama ve veri çağında bir işletmenin başarısını ölçmek veyahut müşterilerini tanımak için elimizde oldukça kuvvetli araçlar bulunuyor ve bu araçları doğru kullanan şirketler, başarı hikayelerine konu olurken, ticari hacimlerini ise misli ile katlıyorlar. Özellikle Google Analytics gibi web analiz araçlarıyla müşterilerimizin web site trafiğini analiz edip etkili kararlar alabiliyoruz. Teknoloji ve veri, işinizi geliştirmek ve güçlendirmek için kullanılabilecek araçlar olarak, sınırları kaldırıyor ve eriştiğiniz pazarları da büyütüyor. Bu bakış açısıyla IdeaSoft ile gerçekleştirdiğimiz stratejik ortaklığımız, 10 binin üzerindeki e-ticaret sitesini hedef alıyor. Bu siteler, müşterilerini daha iyi tanıyarak, dijital pazarlama bütçelerini etkin bir şekilde yönetebiliyorlar” dedi.

AMAÇ MÜŞTERİLERİ DİJİTAL MECRALARDA DOĞRU KONUMLAMAK

3 kişi olarak çıktıkları yolculukta bugün 150 kişiye ulaştıklarını belirten IdeaSoft Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Seyhun Recep Özkara, e-ticaret yapmak isteyen firmalar için tüm güçleri ile çalıştıklarını kaydediyor. E-ticaret sektörünün 2020’nin ilk 6 ayında satış hacminin yüzde 88, sipariş sayısının ise yüzde 77 büyüdüğüne değinen Özkara, EG Bilişim Teknolojileri ile güçlendirdikleri e-ticaret çözüm merkezi projesiyle ilgili olarak da şu açıklamalarda bulundu: “EG Bilişim ile ortaya koyduğumuz proje, müşteri odaklı bakış açımızın paralelinde doğdu. Müşterilerimizin dijital pazarlamanın sunduğu imkanlardan en doğru şekilde faydalanmalarını amaçladık. Proje sayesinde e-ticaret yapan siteler, avantajlı bir şekilde EG Bilişim Teknolojileri’nin uzman ekibinden destek alabilecek ve bu sayede de etkili bir dijital pazarlama stratejisine sahip olarak gelir artışı sağlayabilecekler.”

 

#dijitalpazarlama#Acquia#ideasoft#