Tekstil aksesuarları sanal fuarı 2. kez gerçekleştiriliyor

Spread the love

 

Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD) tarafından 25-27 Mayıs 2021 tarihlerinde ikinci defa gerçekleştirilecek olan Tekstil Aksesuarları Sanal Fuarı 50’nin üzerinde katılımcı firma ile gerçekleşiyor. Tekstil Aksesuarları üreten öncü firmaların yer aldığı organizasyon geçtiğimiz yıl 3.000 yerli ve 500 yabancı ziyaretçiyi ağırlayarak sektöre yeni bir heyecan getirmişti. Bu yılki fuara B2B teknolojisinde yeni bir altyapıyla giren KYSD katılımcılara ve ziyaretçilere yepyeni bir deneyim yaşatmayı planlıyor. 5.000 ziyaretçi hedefiyle girilen fuarda sektörün gelecek vizyonu ve dijital altyapısı baştan şekilleniyor. Özellikle tekstil aksesuarları üreticilerinin hedef pazarları olan Kuzey Afrika, Balkanlar, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve BDT ülkelerinden yoğun ziyaretçilerin beklendiği fuarın ülkemize ticari, ekonomik ve tanıtım anlamında büyük güç katması bekleniyor.

Trend ve inovasyon adına gelecek projeksiyonu

İkinci defa dijital fuar düzenleyen KYSD, bu yolla sektörün ticaret hacmini arttırmayı hedeflerken aynı zamanda dijital bilgi birikimini de üyelere aktarıyor. Özellikle yurtdışı alıcılara odaklanan fuar sektör ihracatını arttırabilme adına markalar nezdinde yoğun bir çalışma içerisinde. AB ülkeleri başta olmak üzere küresel hazır giyim markalarıyla iletişim kuran KYSD bu sayede global alıcıları fuara çekmeyi planlıyor. Halihazırda tanıtım faaliyetleri sürerken sosyal ağlar başta olmak üzere mevcut dijital mecralar fuarın tanıtımı açısından kullanılmaya devam ediyor. Üç ayrı dijital salonda gerçekleşecek fuar sektörün küresel anlamda öncülüğünü perçinleyen önemli bir unsur. Trend Alanları, Seminerleri, Defileleri ve en trend ürünleriyle Tekstil Aksesuarları Sanal Fuarı 25-27 Mayıs 2021 tarihlerinde www.trendinovasyon.com adresinde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Büyük bir takım oyunu

Sektörün geleceği adına önemli bir iş yaptıklarını belirten KYSD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Özpehlivan “Birlikte hareket edebilme adına ortaya konan kıymetli bir proje gerçekleştiriyoruz. Dünya ölçeğindeki bilgi, birikim ve gücümüzü sanal fuarımız yoluyla küresel alıcılarla buluşturuyoruz” dedi. KYSD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Ali Şahin de yaptığı açıklamada “Derneğimizin fuar tecrübesi, katılımcı firmalarımızın heyecanı ve ziyaretçilerimizin ilgisiyle ülkemiz ve dünyaya alanımızda yepyeni bir fuar konsepti geliştiriyoruz” diye konuştu. Fuar Komite Başkanı Okan Atabeyoğlu da “Sanal fuarımız, sektör açısından önemli bir kazanım. Küresel marka bilinirliğimizi geleceğe taşıma adına değerli bir vizyon geliştiriyoruz. Sektör firmalarımızın gelişimi ve ilerleyişi sanal fuarımız yoluyla hız kazanacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

#KYSD #sanalfuar #yansanayi #aksesuar #hazırgiyim #takımoyunu #trend #seminer #marka #tasarım #dijitalfuar