Uluslararası fuarlarda “Yünsa” rüzgârı

Spread the love

Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük entegre yünlü dokuma kumaş üretim tesisinde 50’yi aşkın ülkeye ihracat yapan Yünsa, 28 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında uluslararası çapta beş büyük fuara katılım gösterdi. Fuarlarda sürdürülebilir üretim süreçlerinin uygulandığı yeni kumaş koleksiyonlarını dünya çapındaki müşterileriyle buluşturan Yünsa, rahatlığı ve şıklığıyla ön plana çıkan yeni koleksiyonlarıyla göz doldurdu.

 Sektörünün en büyük uluslararası fuarlarına katılmaya devam eden Yünsa, çevreci üretim anlayışıyla ‘daha yeşil’ ve ‘daha yaşanabilir’ bir gelecek için sürdürülebilir üretim süreçlerinin uygulandığı yeni koleksiyonlarını dünya ile buluşturmayı sürdürüyor. Bu kapsamda son olarak 28-30 Ağustos tarihlerinde ‘Intertextile Shanghai’, 31 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında ‘Rusya Textile Salon’, 4-5 Eylül tarihlerinde ‘The London Textile Fair’ ve 13-14 Eylül tarihlerinde ‘View Premium Selection’ fuarlarında yerini alan Yünsa, dünyanın birçok yerinden çok sayıda ziyaretçiyle bir araya geldi. Başarılı iş birliklerinin gerçekleştirildiği yurt dışı fuar katılımlarının yanı sıra, 13-15 Eylül tarihlerinde sektörün en büyük fuarlarından biri olan Texhibition İstanbul Fuarı’nda yer alan Yünsa, geniş ürün yelpazesiyle ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

 Kumaş atıkları, geri dönüşüm teknolojisiyle tekrar kullanılabilir hale getiriliyor

 Konfor ve şıklığı buluşturan iddialı koleksiyonuyla fuarlarda yeni iş bağlantılarına imza atarak büyümesini sürdüren Yünsa’dan, geri dönüşüm süreçlerinin uygulandığı sürdürülebilir yeni koleksiyonları hakkında şu açıklamalar yapıldı: “2024-2025 Yünsa koleksiyonumuzu toplum, çevre, teknolojideki değişimlere uyumlu olarak tasarlıyor, doğanın renklerinden ilham alıyoruz. 2024-2025 Yünsa Premium koleksiyonu, yüzde 100 doğal ve sürdürülebilir bir ham madde olan merinos yünü ile kaşmir, alpaka, Avrupa keteni, mısır pamuğu gibi doğal ham maddeler harmanlanarak oluşturuldu. En ince ve kaliteli yünler ile tasarlanmış kullanıcı dostu yumuşak ve doğal tuşeli kumaşlar, nefes alabilir ve konfor sağlayan yüksek elastikiyetli kumaşlar, elastan kullanmadan mekanik stretch özelliği ile tasarlanmış çevre dostu yüzde 100 yün kırışmaz, konforlu kumaşlar koleksiyonumuzun ana kalemlerini oluşturuyor. Daha yeşil ve daha yaşanabilir bir gelecek hedefiyle sürdürülebilir üretim süreçleri uygulanan koleksiyonlarımızda, kumaş üretimi sürecinde ortaya çıkan atıklar, geri dönüşüm teknolojisi kullanılarak tekrar kullanılabilir hale getiriliyor.

#yünsa #kumaş #yün #üretim #ihracat #sürdürülebilirüretim #geridönüşüm #çevre #fuar