Wermac Ütü & Transfer Baskı Makinaları – Hakan Metin

Spread the love

Mısır Fuarı’nda, ziyaretçiler tarafından ilgi gören ürünleriniz ve yeniliklerden bahseder misiniz?

“Firma olarak ilk kez Mısır fuarına katılıyoruz, Bizim ürün gruplarımız Hazır giyim ve Konfeksiyon Üreticilerinin ütüleme sistemlerinde kullandıkları makinaları kapsamaktadır. Fuarda en çok ilgi gören ürünlerimiz Transfer Baskı makinalarımız, Buhar jeneratörlerimiz ve Ütü Paskaralarımız ziyaretçiler tarafından incelendi. Fuarda ütüleme sistemlerindeki yenilikleri ziyaretçilerle paylaşıp, Türkiye’de üretilen ürünlerimizin,  Avrupa standartlarında olduğunu kanıtlamış bulunduk.”

Mısır pazarını ve fuarın performansını genel olarak nasıl buldunuz?

“Fuar bizim için gayet başarılı geçti, yeni müşteriler ve firmamız için yeni bir pazar olarak Mısır’da bayilik ve acentelik görüşmeleri yaptık. Mısır pazarı, tekstil makine sektörü için hareketli ve iyi bir Pazar. Bu pazarda en büyük rakibimiz olan Çinli firmalara karşı mücadele etmekteyiz.”

Özellikle belirtmek istediğiniz herhangi bir mesajınız var mı?

“Mısır güzel bir pazar, Türk malı ürünler müşteriler tarafından beğenilmekte. Fakat Mısır’a Türkiye’ den ihracat yapmak biraz uğraştırıyor, İki ülke arasındaki ticari ilişkileri düzelterek ihracat yapmayı kolaylaştırırsak Mısır pazarında Türk firmaları olarak hak ettiğimiz bir yere ulaşmış oluruz.”

WERMAC ÜTÜ & TRANSFER BASKI MAKİNALARI / HAKAN METİN

Could you mention your products and innovations that attracted the attention of visitors at the Egypt Fair?

“As company, we are participating in the Egypt fair for the first time. Our product groups include the machines used by Ready-made Clothing and Apparel Manufacturers in their ironing systems. Our Transfer Printing machines, Steam generators and Ironing Mats, which are our products, attracted attention most at the fair, were examined by the visitors. We shared the innovations in ironing systems with the visitors at the fair and proved that our products produced in Turkey meet European standards.”

How did you see the Egyptian market and the performance of the fair in general?

“The fair was very successful for us; we held dealership and agency negotiations in Egypt as a new market for our company and new customers. The Egyptian market is a vibrant and good market for the textile machinery sector. We are contending with Chinese companies, which are our biggest competitors in this market.”

Do you have any message in particular that you would like to state?

“Egypt is a fine market; Turkish products are appreciated by customers. However, exporting to Egypt from Turkey is a bit of a hassle. If we make it easier to export by improving the commercial relations between the two countries, we will reach the place we deserve as Turkish companies in the Egyptian market.”