KAR-MAK  / Hasan Bozkurt

Spread the love

Mısır Fuarı’nda, ziyaretçiler tarafından ilgi gören ürünleriniz ve yeniliklerden bahseder misiniz?

“Fuarda en çok ilgi gören makinelerimizden ziyade genel olarak ilgi olduğunu söyleyebiliriz. Her yıl geliştirdiğimiz yeniliklerle berabere bütün ürün listemize olan ilgiden memnuniyet duyuyoruz.”

Mısır pazarını ve fuarın performansını genel olarak nasıl buldunuz?

Mısır fuarında genel anlamda memnun kaldık ancak Mısır pazarının da genel olarak dünya genelini etkileyen düşüşten etkilendiğini gözlemleyebiliyoruz. Fuara ziyaretçi katılımında bunu görebiliyoruz. Mevcut müşterilerimizle tekrar görüşme ve yeni müşteriler veya bağlantılar kurmak anlamında fuarın verimli geçtiğini düşünüyoruz.

 KAR-MAK  / HASAN BOZKURT

Can you mention your products and innovations that attracted the attention of visitors at the Egypt Fair?

“We can say that there was general interest at the fair beside our most popular machines. “We are pleased with the interest in our entire product list, along with the innovations we develop every year.”

How did you see the Egyptian market and the performance of the fair in general?

We were generally satisfied with the Egyptian fair, but we can see that the Egyptian market was also affected by the decline that affected the world in general. We can see this in the visitor participation in the fair. We think that the fair was productive in terms of meeting with our existing customers again and establishing new customers or connections.